Manikürü Uzun Süre Nasıl Kullanabilirsiniz?

Bayanlar için tırnaklarının güzel gözükmesi son derece önemlidir. Bunun için tırnaklarına manikür yaptırırlar. Uzun uğraşlar sonucu gerçekleşen bu işlemin amacı tırnaklara bakım yapmanın dışında güzel görünmelerini sağlayabilmektir. Manikür işleminden maksimum verim alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu makalemizde yaptırdığınız manikürü uzun süre nasıl kullanabileceğinize dair ipuçlarını bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ellerinizi çok fazla suyun içerisinde bekletmeyin: Ellerinizi gün içerisinde birçok kere yıkasanız da bunun süresini minimuma indirmeniz önemlidir. Çünkü tırnaklar yoğun miktarda su emerler ve buda çeşitli şekil değişikliklerine neden olur. Manikür ile yaptırmış olduğunuz tırnaklar suyun içerisinde çok fazla kaldığı zaman eski haline dönerek tekrardan bakım yaptırma ihtiyacı meydana getirirler. Eğer manikürle birlikte tırnağınıza cila yaptırmış iseniz zamanla su ile temas ettikçe tırnaklardan bu cilada çıkabilmektedir.

Manikürün kurumasına dikkat edin: Tırnaklar üzerinde gözle görülemeyen vücudun salgılamış olduğu bir takım maddeler bulunmaktadır. Bu maddelerin içerisinde yağda yer almaktadır. Tırnaklar üzerinde bulunan bu yağ sürülen ilk katın tırnak yüzeyine tam olarak oturmamasına neden olur. Bu yüzden maniküre başlamadan önce tırnaklarınızı yıkayıp ardından iyice aseton ile ovalamanız önemlidir. İşlemi tamamladıktan sonra tırnaklarınızın tamamen kuruduğundan emin olun ve manikürünüze o şekilde başlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cila seçimine özen gösterin: Kişiler, daha ucuz olduğu için baz ve ikinci kata sürecekleri cilayı ayırt etmezler fakat bu konuda farklı cila türlerini seçmek önemlidir. Baz katına sürülen cila ile ikinci kata sürülen cilanın farklı işlevleri bulunmaktadır. Tırnağınıza sürdüğünüz baz katındaki cila renk vermesi amacıyla daha yoğun olmalıdır, ikinci kata süreceğiniz cila ise bir nevi koruyucu görev göreceğinden yoğun olmasına gerek yoktur.

Ciladan sonra acele etmeyin: Manikür işleminde cilanın tam olarak kuruması için yarım saat bekleyin ve üzerinden iki saat geçtikten sonra bir kat daha sürerek cilanın korunmasını sağlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gözlerinize İyi Bakın
AKNE/SİVİLCE İZLERİNDEN NASIL KURTULABİLİRİM
Elma Sirkesi
Bitkisel Cilt Bakımı
Sağlıklı Cilt İçin Yapılması gerekenler
Öpülesi Dudaklara Nasıl Sahip Olunur
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.