MANTAR ENFEKSİYONLARI NASIL TEDAVİ EDİLİR?
Mantar enfeksiyonlarının tedavisi hayatınız boyunca düzenli tıbbi bakım aramakla başlar. Düzenli tıbbi bakım, mantar enfeksiyonlarının değerlendirilmesini sağlar. Bu sayede ne yapmanız veya yapmamanız gerektiğini doktorunuz size bildirecektir. Erken teşhis edilen mantar enfeksiyonları ve altta yatan nedenler tedavi şansını artırmaktadır. Mantar enfeksiyonu tedavisi aşağıda gibi tedavileri içerebilir:

Sponsorlu Bağlantılar

  • Ağızdaki pamukçuk için antiseptiklerle ağzın çalkalanması
  • HIV / AIDS ve diyabet gibi altta yatan herhangi bir hastalık varsa teşhis ve tedavi edilmesi. Diyabet yüksek kan şekeri tedavisi olan enfeksiyonu gidermek ve tekrarlayan mantar enfeksiyonları yakalanma riskini en aza indirmek için gereklidir.
  • Yoğurt yeme veya acidophilus takviyeleri alarak ağız ve sindirim sistemindeki mikroorganizmaların anormal dengesini düzeltmeye yardımcı olabilir.
  • Flukonazol gibi reçeteli topikal veya oral antifungal ilaçlar kullanılabilir.

Pek çok durumda, bebeklerde ve ağız mantar enfeksiyonları (ağızda pamukçuk) iki hafta içinde yok olabilir ve ağız lezyonların ilerlemesini izlemek dışında herhangi bir tedaviye ihtiyaç yoktur. Oral pamukçuk ağızda ağrılı olabilir ve beslenmeleri etkileyebilir. Bu nedenle böyle durumlarda çocuk doktorunuzu bilgilendirin.

MANTAR ENFEKSİYONLARI NELERE YOL AÇAR?
Mantar enfeksiyonlarının komplikasyonları HIV/AIDS olan, kemoterapi tedavisi gören yada steroid ilaçlar kullanan zayıf bağışıklık sistemi kimseler için ciddi olabilir. Bu durumlarda, mantar enfeksiyonları gibi kalp ve beyin gibi hayati organları etkileyebilir ve vücuda yayılabilir. Bu gibi kritik, hayatı tehdit eden komplikasyonlara neden olabilir:

Sponsorlu Bağlantılar

  • Endokardit
  • Menenjit
  • Nefrit

Eğer mantar enfeksiyonu belirtileri yaşıyorsanız ve diyabet, HIV / AIDS, kemoterapi ile tedavi ediliyor ya da steroid ilaçlar alıyorsanız acil tıbbi yardım alınız.

İLGİLİ YAZILAR…BAŞLIĞA TIKLAYINIZ!!!!

MANTAR ENFEKSİYONU NEDİR?

MANTAR ENFEKSİYONU BELİRTİLERİ

MANTAR ENFEKSİYONU NEDENLERİ VE NASIL ÖNLENİR?

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
BALGAM SÖKÜCÜ ŞİFALI BİTKİLER
ÜST SIRT AĞRISI İLE OLUŞABİLECEK DİĞER BELİRTİLER
Basur
Otizm Nedir
Disleksi
İdrar Yolu Kanseri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.