MANYETİZMA İLE TEDAVİ
Bugüne kadar zararları ile gündeme gelen manyetik alan, kontrollü kullanıldığında yararlı olabilmektedir. Özellikle günümüzde bu alandaki çalışmalar hızlanmıştır. Manyetik alanın kullanılması geleneksel fizik tedavi metodudur. Bu metotla birçok hastalık tedavi edilebilmektedir.

Magnetik alanın etkisi
Manyetik alan insan vücudundaki hücrelerin yıkımını yavaşlatır, hücre yenilenmesini hızlandırır ve böylece vücudun kendi kendini iyileştirmesini sağlamaktadır. Özetle manyetik alan tedavisi, vücudun kendi kendini tedavi etme gücünün, hiçbir yan etki oluşturmadan uyarılmasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kişide kan akışkanlığını artırır, zayıf olan hücrelere oksijen geçişini hızlandırır.

Difüzyon ile beslenen dokularda oksijen basıncının artışı beslenmeyi hızlandırır. Hücrelerdeki atık ve toksinlerin hızlı atılmasını sağlar. Kan ve lenf dolaşımının hızlanması tromboz riskini azaltmaktadır. Antienflamatuar ve analjezik etkileri vardır. Vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir.

New York’ta fareler üzerinde yapılan bir araştırmada farelerin beynine manyetik uyartılar gönderilmiş, farelerin beyninde yeni sinir hücrelerinin oluştuğu görülmüştür. Araştırmacılar, çalışma sonuçlarının özellikle Alzheimer gibi hastalıkların tedavisi için son derece umut verici olduğunu düşünüyorlar. Manyetik tedaviler, şizofreni ve depresyon gibi zihinsel rahatsızlıklar için zaten bir süredir kullanılıyordu.

Manyetik Alanın Tedavi Amaçlı Kullanıldığı Hastalıklar

Sponsorlu Bağlantılar

  • Alzheimer, Parkinson
  • Cinsellik, depresyon, koroner arter
  • Migren, stres, MS, osteoartrit, romatizma, romatoid artrit
  • Sedef, sınav stresi
  • Şeker hastalığı
  • Yorgunluk
  • Kırık ve kaynamayan kemiklerin iyileşmesi
  • Kemik iltihabı tedavisi

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kurşun Zehirlenmesi Belirtileri
Eş Cinsellik
Hemoglobin
HIV yada AIDS
Dirsekte Döküntü Neden Olur
Uyku hastalığı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.