İnce bağırsak ve safra kesesinin doğuştan bulunmaması rahatsızlığı olan Martinez-Frias Sendromu dünyada çok ender rastlanan bir durumdur. Erken fark edildiğinde çeşitli ameliyatlarla kurtarılabilen ”Martinez-Frias Sendrom’‘lu bebeklerde ilerleyen zamanlarda. Karaciğer yemek borusu ve buna benzer çeşitli sorunlar da görülebilmektedir.

Şimdiye kadar, 11 olgu literatürde bildirilmiştir. Düşük doğum ağırlığı, TÖF (tracheoesophageal fistula ) ve hipospadias da bildirilmiştir. İletim otozomal resesif olduğunu.Prognoz iki yaşından önce ölümcüldür.

Sponsorlu Bağlantılar

Neonatal hemokromatozis karaciğer yetmezliği ve karaciğer ve ekstrahepatik dokularda belirgin demir birikimi ile karakterize bir demir metabolizması heterojen bir hastalıktır. Otozomal resesif transmisyon çoğu durumda bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sedef Belirtilerini Azaltmanın 8 Yolu
Şok diyetin sonu
El ve Bilek Kırıkları
Burkulma ve İncinme
DİZ ARKASINDA AĞRI VE DİĞER BELİRTİLER
Kordon Kanı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.