Melez virüs,
Melez VirüsKuş gribi ve domuz gribiyle sarsılan dünyayı şimdi de melez virüs tehdit ediyor. Bilindiği gibi daha önce H1N1 türevi virüslerden olan Kuş gribi ve Domuz gribi bütün dünyayı etkisi altına almış ve birçok ölüme neden olmuştu. Bulaşma kabiliyeti diğer virüs türlerine göre daha az olan bu virüsler hala varlığını korurken şimdi de bu iki virüsün birleşmesiyle ortaya çıkan melez virüs dünyayı etkisi altına almaya hazırlanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilim adamları, bahar aylarının geliyor olması ve yaz aylarında virütik faaliyetlerin en aza iniyor olması gibi sebeplerden dolayı melez virüsün önümüzdeki 7–8 ay etkin olamayacağını ancak 2011 Ekim veya Kasım ayları gibi melez virüsün etkinliğini artıracağını düşünüyor.

Melez Virüsün Etkileri:
Kuş gribi ve Domuz gribinin birleşmesiyle oluşacak olan melez gribin 127 türevini tespit eden bilim adamları bu 127 türev virüsün fareler üzerinde denenmesi sonucu 8 tanesinin bulaşıcı olduğu kanısına vardı. Bulaşıcı olan bu virüslerin etkilerinin tam olarak bilinmediğini vurgulayan bilim adamları ileriki aşamalarda virüsler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşılabileceğini bildirdi.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Mide Dostu Yiyecekler
Tüp Bebek Nedir
Hemanjiom Resimleri
Nekrotizan Yumuşak Doku Enfeksiyonu
Pnomoni (Zatürre) Nedenleri Nelerdir?
Sırt Tutulması ve Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.