MENİDE MUKUS NEDEN OLUR?Menide Mukus Neden Olur

Menide mukus bulunması çoğu durumda sağlıklı bir seminal sıvıda belirli miktarda bulunması gerektiğinden normal bir durumdur. Bu nedenle boşalma esnasında mukusun fark edilmesi normaldir ve endişe nedeni olmamalıdır. Meni veya semende mukusun anormal kabul edildiği durumlar mukusun sarı, yeşil renkli ya da kanlı olduğu zamandır. Bu ise altta yatan bir enfeksiyon ya da hastalığa işaret ediyor olabilir. 

Sponsorlu Bağlantılar

MENİ NEDİR? NE İŞE YARAR?

Meni içerisinde çeşitli proteinler, şekerler ve diğer biyolojik maddelerden oluşan yapışkan bir maddedir. Boşalma sırasında erkeğin penis salınır ve aynı zamanda içerisinde milyonlarca sperm taşır. Meninin ne önemli görevlerinden biri yumurtayı döllemek için kadın üreme organının bir bölümü olan fallop tüpü boyunca spermlerinin ilerlemesini sağlamak amacı ile hem onları beslemek hem de spermlerin yüzebileceği ortam oluşturur. Birçok durumda, menide mukus tespit edilecektir. Bu, sperm hücrelerinin hareketine yardımcı olmak için gereken normal bir durumdur.

Yukarıda da değinildiği gibi sorun olan durum mukusun farklı renklerde olmasıdır. Soluk sarı renkli meni bazen normal kabul edilebilir olsa da, normal bir beyaz gölge dışındaki mukusun herhangi bir varyasyonu kişi için alarm nedeni olmalıdır. Özellikle ek semptomların olması bir hastalığın göstergesi olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar alışılmadık renkte semen yada meni oluşumunun sık görülen nedenidir. Kaşıntı, yanma, sızlama ve kabarcıklar aynı zamanda birçok cinsel yolla bulaşan hastalıklarda ortaktır.

Sarı meni normal olarak kabul edilebilir ya da idrar önce veya sırasında boşalma içine meni sızabilir. Başka hiçbir diğer belirti mevcut değilse ve meni rengi soluk sarı renk ise hiçbir sorun olmayabilir. Menide sarı mukus aynı zamanda diğer belirtiler varsa ciddi bir enfeksiyon belirtisi olan irinin işareti olabilir. böyle bir durumda erkekler derhal tıbbi bakım almaları gerekir.

Koyu yeşil veya kanlı menide de enfeksiyon belirtileri vardır. Üretranın ucu birçok cinsel yolla bulaşan hastalıklar ile tahriş ve iltihaplanmış ve işeme veya boşalma sırasında oluşabilen kanama eşlik edebilir. Bu veya başka herhangi bir belirti fark edilirse erkekler yaygın cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar için kontrole gitmelidirler.

Meninin renginden başka, başka şekillerde de meninin sağlıklı olup olmadığı anlaşılabilir. Seminal sıvılar yada meni güçlü bir kokuya sahip olmamalı ve doğal olarak kıvamlı olmalıdır. Normal semen salındıktan sonra yoğundur ve daha sonra ise zamanla suludur. Rengi genellikle beyaz ve daha fazla şeffafa yakındır. Bir erkeğin her zamanki gelen semeninden başka alışılmadık herhangi bir varyasyonu gelirse — başka belirti olmasa dahi— bir doktora görünmelerinde yarar var.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
ERKEKLER DİKKAT!! SPERM SAYISI VE HACMİ NASIL ARTIRILIR?
Erkeklerin Menopozu: Andropoz İle İlgili Herşey
Prostat büyümesi
Prostat Biyopsisi
Testis Tümörü
Varikosel Nedir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.