MEŞGUL HAYATI OLANLAR: NASIL SAĞLIKLI KALABİLİRSİNİZ
Aşırı stres ve yoğun iş temposu artık hayatımızın bir parçası haline geliyor. Bu yoğunluk aynı zamanda sağlık hakkında düşünmemizi mahrum bırakmaktadır.

Ama yine de sağlıklı bir diyet, kronik stresin üstesinden gelmede ve günlük hayatın zorluklarına karşı dirençli olmanıza yardımcı olabilir.

Aşağıdaki ipuçları hayat kalitenizi artırmaya yönelik doğru yönde size rehberlik edecektir:

Sponsorlu Bağlantılar

Öğünlerinizi tüm besinler açısından zengin gıdalar tüketmek şeklinde planlayın. Çünkü iyi bir sağlık için birçok farklı besin gereklidir. Elma, üzüm ve muz gibi meyveler yoğun olan insanlar için büyük önem taşır. Menünüzde bu meyvelerden biri mutlaka bulunsun. Bu meyveler koşuşturma esnasında size destek sağlayan mükemmel besinlerdir.

Kilonuzu sağlıklı bir düzeyde tutmak her zaman daha iyidir. Kilo gövde tipi, boy, kalıtım ve yaş gibi farklı unsurlara bağlıdır. Aşırıya kaçmadan yiyecekleri yemek gerekli bir kiloyu korumanıza yardımcı olacaktır.

Günlük su en az 2 litre su için ve bunu amaç haline getirin. Ayrıca pasta, patates ve tahıllar gibi nişastalı ürünlerden kaçının.  Kola içmeyiniz. Ayrıca, akılda tutulması gereken bir bilgi karbonhidratlar düşman değildir, sadece onlar doğru kaynaktan alınmalıdır.

Hafta sonu boyunca sağlıklı kalabilmek için mutlaka büyük bir kase bir çorba içmeyi alışkanlık haline getirin. Bunu sık sık yapamıyorsanız büyük bir tencerede çorba pişiriniz. Yemek yeme zamanı küçük kaplara koyarak ısıtabilir bu şekilde okula veya işe gitmeden önce kendinize servis yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışırken çay, kahve, kola yerine meyve suyu içmeyi alışkanlık haline getirin. Meyve suyu sizi vitamin ve mineral bakımından yoksun bırakmayacaktır. Meyve suyu yerine soda da tüketebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Mide Yanması Nasıl Geçer?
Dudakta Yanma Hissi Nedenleri
Bulanık Görme ve Bulantı Nedenleri
BİRBİRLERİ İLE UYUMSUZ BESİNLER
Diz ve Eklem Ağrılarında Kök Hücre Tedavisi
Akromegali Büyüme Hormonu ve Orantısız Büyüme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.