METABOLİZMAYI HIZLANDIRARAK ZAYIFLAMA

Genel olarak vücudunuzun işleyişin hızlandırılması zayıflama yollarının başında gelmektedir. Metabolizma kısa bir deyişle, kişinin büyüme ve gelişme sürecine vücutta meydana gelen yapım ve yıkım reaksiyonlarına verilen isimdir. Bu sürecin yada işleyişin hızlandırılması kişide kilo kaybedilmesi olarak yansıyacaktır. İşte, kilo verdiren metabolizma artırma yada hızlandırma yolları;

Sponsorlu Bağlantılar

1. Aktif kalmaya çalışın. Günlük hayatta hızlı yürüme yada merdiven inip-çıkma gibi egzersizvari yapacağınız işler aktif kalmanızı sağlayacaktır. Aktif kalmak ise metabolizmanızı hızlandırarak vücudunuzdaki kas miktarını artıracaktır. Özellikle yapacağınız aerobik ve direnç amaçlı egzersizler da iyi bir seçim olabilir ve iyi sonuçlar verebilir.

2. Genellikle bir veya iki büyük öğün yemek yerine sık ve daha az öğünler tercih edin. Bu uygulama şaşırtıcı bir şekilde, her gün, sindirme ve gıda emilimi amacı ile enerji harcar ve bu enerji harcanması ise kilo kaynı olarak yansır.

3. Protein açısından zengin yiyecekler yiyin. Protein alımında ise özellikle az yağlı süt yada derisiz tavuk gibi yağsız seçenekleri tercih edin. Yapılan araştırmalar protein açısından zengin bir diyetin kilo vermeye yardımcı olabileceğini belirtmektedir.

4. Baharatlar. Baharatlı yemeklerin kap hızını artırdığı ve yedikten 3 sonraya kadar %50 oranında metabolizmayı artırdığı düşünülmektedir. Baharatlı yemekleri tercih ederken yine düşük kalorili olmalarına özen göstermelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

5. Yeşil çay iyi bir zayıflama yardımcısıdır. Yeşil çayın içerdiği antioksidanlar metabolizmayı hızlandırmakta ve zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

6. Konjuge Linoleik Asit (CLA) takviyeleri kas kütlesini artırmaya yönelik olarak kullanılmaktadır. Bunu da deneyerek – tabi ki doktorunuza danışarak- kas kütlesini artırabilir ve artan kas kütlesi ile de enerrji yakabilirsiniz.

7. Yapılan araştırmalar soğuğun zayıflama üzerine etkisini kanıtlamıştır. Üşüyerek metabolizmanızı yaklaşık % 20 oranında artırabilir ve kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz.

8. Sauna gibi sıcak ortamlar da yaklaşık yüzde 20 oranında metabolizmayı artırmaktadır. Herhangi bir tıbbi sorununuz yoksa sauna seçeneğini de deneyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
1 saatte 4 cm incelmek
Dr. Ömer Çoşkun çörek otu ile zayıflama
zerrin özer zayıflama ilacı
Kafein Kilo Verdirir Mi?
Kas Güçsüzlüğü ve Zayıflama
Gold Slim 3in1 Kavitasyon Aleti şikayet yorumları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.