Metanol:

Değişik şekillerde elde edilmesi mümkün olan bir alkol çeşididir. Özellikle odun kömürü üretimi sırasında ortaya yan ürün olarak çıkar hatta bundan dolayı metanole odun alkolü de denmiştir. Günümüzde genellikle Karbondioksidin hidrojenle tepkimesi sonucu elde edilir.

Suyla Her oranda karışabilen metanol kimya alanında kuvvetli çözücü, seyreltici ve uçucu içerik olarak kullanılır.

Metanolün sağlığa bakan yönü son zamanlarda alkollü içkilerde kullanılıyor oluşudur. Bu alkol çeşidinin vücut tarafından etkisizleştirilmesi oldukça zor olduğundan kullananları zehirlediği bilinen bir gerçektir. Aslında alkollü içkilerde metanolün kullanılması kesinlikle yasaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Metanolün Etkileri:

Metanol bilerek yada bilmeyerek vücuda alındığında vücut tarafından hızla emilir. Öyle ki 30 dk gibi bir sürede metanol vücuttan en yüksek emilim değerine ulaşır. Metanolün vücudu etkileme sebebi aslında metabolizmasıyla ortaya çıkan iki maddedir. Bunlar FORMALDEHİT ve FORMİK ASİT tir bu kimyasallar vücudu geri dönüşsüz şekilde zehirler ve harap eder.

Metil Alkol(Metanol) İçeren Kimyasallar Nelerdir?

İspirto
Boya çıkartıcılar
Cam suyu
Bazı kaçak kolonyalar
Cilarlar
Antifrizler
Bolca metil alkol içerir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yara İzi
Otizm
Deri
Mide Ağrıması
Göz Ağrısı Nedenleri
Öksürük İçin Şifalı Bitkiler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.