MSM (Methylsulfonylmethane)
MSM bitkilerde, hayvanlarda, ve insanlarda bulunan bir kimyasal maddedir. MSM laboratuvarda da  yapılabilir. Bu madde bir ilaç olarak kullanılmaktadır.

MSM (Methylsulfonylmethane), tabii bir sülfür kaynağıdır. Diğer mineraller gibi önemli olan Sülfür, organ işleyişinin bütünlüğünün korunması için önemlidir. Sülfür bedenimizde en az 150 kadar bileşiğin oluşumunda yer alır.

Sponsorlu Bağlantılar

MSM (Methylsulfonylmethane) DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Kristal DMSO, Dimethylsulfone, Diméthylsulfone, Dimetil Sülfon MSM, DMSO2, Metil Sülfon, Metil Sülfonil Metan, Metil Sülfonil Metan, methyle Sulfonyle Metan, methyle Sulphonyle Metan, Methylsulfonylmethane, Metilsulfonilmentano, MSM, Sülfon de Diméthyle MSM, Sülfon de methyle, Sülfonil Kükürt.

MSM (Methylsulfonylmethane) FAYDALARI NELERDİR?
Özellikle de Osteoartrit gibi Artrit ile ilgili sıkıntılarda baş yardımcı bir üründür. Sülfür bağ dokusu yağımında çok önemli bir yardımcıdır. Bu bilginin ışığında artrit tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.

Ağız yoluyla MSM alarak, mütevazı artrit, ağrı ve eklem hareket gibi bazı semptomları azaltmak için kullanılabilir. Fakat sertlik gibi uç nnoktalardaki diğer semptomları azaltmayabilir.
55-78 yaşlarındaki eklem rahatsızlığı olan 16 kişide yapılan tedavide MSM (Methylsulfonylmethane) kullanılarak dört haftayı takiben yüzde altmış düzelme tespit edilmiştir. Altı hafta sonunda ise bu rakkam yüzde seksene çıkmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

MUHTEMEL DİĞER FAYDALARI NELERDİR?
Herkeste aynı yanıtı vermeyen MSM (Methylsulfonylmethane) çoğu kimsede iyileşme gösterdiği sağlık sorunları da bulunmaktadır.  Bunlar arasında kronik ağrı, kas ve kemik problemleri, horlama, alerji, skar dokusu, çatlaklar, kırışıklıklar, güneş / rüzgar yanık karşı koruma, gözde şişme, diş hastalıkları, yaralar, kesikler, saman nezlesi, astım, mide bulantısı, kabızlık, adet öncesi sendromu (PMS ), duygudurum yükselmesi, obezite, zayıf kan dolaşımı, hipertansiyon, yüksek kolesterol, tip 2 diabetes mellitus (NIDDM) ve diğer koşulları içerebilir.

NASIL ETKİ EDER?
MSM, vücudun diğer kimyasallarını üretebilmesi için kükürt kaynağı olabilir.

GÜVENLİ Mİ?
MSM, çoğu kişi için ağız yoluyla alındığında bir ay veya daha az süre güvenli olduğu görünür. Bazı kişilerde MSM, bulantı, ishal, şişkinlik, yorgunluk, baş ağrısı, uykusuzluk, kaşıntı, alerji belirtilerinin kötüleşmesine neden olabilir.

Kremler, losyonlar ya da burun damlaları gibi cilde uygulanan MSM’nin güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yoktur. Eğer Gebe yada emziriyorsanız bu ürünü kullanmanız önerilmez.

MSM (Methylsulfonylmethane) DOZAJ
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
Ağızdan:
Osteoartrit için: 500 mg için günde üç kez, günde iki kez için 3 grama kadar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
KADİFE FASÜLYE (COWHAGE)
IDEBENONE
Beta Karoten
MORİNA KARACİĞER YAĞI
OCTACOSANOL
Bu Besinler Cildi Güzelleştiriyor
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.