Mide ve bağırsak iltihapları – iltihabı

Herhangi bir sebeple mide içinde meydana gelen iltihaplar, genellikle , hazımsızlık, üşütmek, soğuk yiyecekler ve içecekler, fazla baharat kullanmak ve çok yemek yemek gibi şeylerden olabilmektedir.

Belirtileri:

Sponsorlu Bağlantılar

Midede yanma meydana gelmesi, midenin ekşi bir şekilde kokması, şişkinlik ve kusma baş göstermesi, hafif mide ağrıları vs.gibi şeylerdir.

Tedavisi:

Hafif, müshil ilaçlarla mideyi boşaltmak. Gün boyunca bir şey yememek, aç durmak, az ve hafif gıdalar almak. İnek sütü ve bal şerbeti içmek. Acı ve baharatlı gıdalardan sakınmak vs. gibi en güzeli de inek sütü içmektir, çünkü yağı azdır. Süt, mide ve bağırsakları normal bir şekilde yumuşatır. Bal ile şerbet yapılıp içilirse, mide ve bağırsaklardaki iltihaplı yaraları, kokuşmuş unsurlardan temizler.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
İşte ömrü uzatan 7 besin
Alt Islatma Konusunda Tavsiyeler.
Kalp Pili Nasıl Takılır
Dolaşım
Kas Yırtılması Tedavisi
Grip Uyarısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.