MİDE NEDİR? NASIL ÇALIŞIR? GÖREVİ NEDİR?
Mide kaslardan yapılmış bir organdır. Giriş kısmına yemek borusu denir, yiyecek ve içecekler buradan Mideye iner. Çıkış kısmına da mide kapısı denir besinler buradan bağırsaklara geçer.

Midenin iç kısmında ise kadife gibi tüyler vardır, Mide boşluğu denilen yer burasıdır, tüm hastalıkların yeri de burasıdır, çünkü gıdalar önce burada hazmolunur ve karaciğer gider, mide kaslardan yapılmış olduğu için, çokça yemek yenildiği zaman genişleyebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Mide için faydalı veya zararlı olan bazı maddeler;

Bal mideyi kuvvetlendirir. Midedeki gereksiz maddeleri dışarı atar, vücudu kuvvet verir, iştahı açar, mizacı yumuşatır, en iyi gıdalardandır. Vücut, dıştan bal ile ovuşturulursa, yumuşatır.

Bal veya sekerle yapılan gül reçeli, mideye kuvvet verir ve hazmı kolaylaştırır. Portakal suyu, mide iltihabına karşı faydalıdır. Nane, mideyi kuvvetlendirir, aşırı sıcak su içmek iştahı azaltır, mideyi sarkıtır,

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Nabız
Psikiyatrist
Kadın Üreme Organları
Her Göğüs Ağrısı Kalp Krizi midir?
El Ağrısı
Kas sistemi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.