MİDEDEN AĞZA KÖPÜK GELMESİ

Yazımızda köpük yada köpüklü kusma, kusmukta beyaz köpük görme, mideden kusma ile köpük gelmesi konusunda nedenini bilmek isteyeceğiniz bilgiler sunulacaktır.

Köpük kusmanın çoğu nedeni ciddi değildir ve bu durum alınan besinlerle birlikte havanın geri gelmesi, mide içeriğinin geri çıkması yada yutulmuş salyanın (tükrük) kusulmasından kaynaklanabilir. Fakat bazen de pankreatit yada bazı kalp sorunlarından da köpük kusma görülebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

NEDENLERİNE BİR GÖZ ATALIM;

Vakaların çoğu endişe nedeni değildir. Çoğu zaman mideden çok fazla besin gelmez, yani ağız dolusu kusma oluşmaz. Bu nedenle, bunun yerine mide sıvısı yada önceden yutulmuş tükrük ağza gelir. Sıvı şeklindeki kusmalarda, kusma denilen şey hava ile birlikte geldiğinden köpüklü kıvamda görülecektir. Bu, büyük olasılıkla daha önce bir çok kusma geçiren yada uzun bir süre bulantı hisseden kimselerde görülebilir. Bunun için bu iki durumun sonucu boş bir mide durumunda daha sıklıkla görülür.

Köpüklü kusma ile mide sıvısı da dışarı atılabilir. Bazı durumlarda ise karaciğer yetmezliği gibi ciddi bir sağlık sorununun göstergesi olabilir. Mideden ağza köpük gelmesi, birisinin, mide içeriğinin tümünü boşalttıktan sonra tekrar öğürdüğünde midede hiçbir şey olması nedeni ile köpüklü mide sıvısı gelmesi ile sonuçlanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Mideden kusma ile köpük gelmesi kalıcı hale geliyorsa yada besinlerden daha fazla köpük kusuluyorsa bu belirtiler pankreas yada karaciğer sorunlarında işaret eder. Durum böyle olduğunda kusma ile birlikte buna karın ağrısı, kramp eşlik edebilir ve deride renk değişikliği gibi belirti veren karaciğer sorunları meydana gelebilir.

SONUÇ OLARAK: Mideden kusma ile ağza köpük gelmesi var olan herkeste, özellikle diğer belirtiler varsa ve kusma kalıcı hale gelirse tıbbi yardıma başvurmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
B6 Vitamini Zehirlenmesi Belirtileri
Kuruyemiş
Ruh Sağlığının Korunması
Nasır ve Tedavisi
Böbrek Kanseri
Uyuz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.