MİDEYİ SARARAK KİLO VERİLİR Mİmideyi sararak kilo verilir mi

Obezite ve karındaki yağ kalp hastalığı ve bazı kanser türleri gibi pek çok kronik hastalıklara yakalanma riskini artırabilmektedir. Kilo verme ile ilgili diyet hapları ve mide sargıları gibi ürünler satan bir çok şirket bulunmakta ve onlara göre bu ürünler kullanıcının çok az çabası ile hızlı bir şekilde etki göstereceğini iddia etmektedirler. Böyle iddialar elbette doğru olmamasının yanı sıra birçok kilo verdirici ürün etkili değil ve güvenli bile değildir. Kilo verme yada karın yağlarını eritme hususunda en iyi seçenek uygun bir diyet ve egzersiz programının takip edilmesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

İDDİALAR

Mide zayıflama ürünlerinden biri olan mide sargı temelli karın yağı eritme yöntemine göre sizin bel çevrenize neopren bant takılıyor ve bu yöntem hızlı ve kısa sürede – hatta birisi bunu kullanarak 6 hafta gibi kısa sürede 6 beden küçüldüğünü ifade etmekte- kilo verdirmektedir. Yine, satıcıların iddialarına göre bu yöntem vücut sıcaklığını yükseltiyor ve terleme yoluyla kilo kaybına neden olmaktadır.

Bu yöntemle ilgili gerçek; bu ürünler vücudun terlemesini teşvik etmesine rağmen, diğer deyişle su kaybettirerek kilo verdirdiğidir. Oysa ki vücudun su kaybetmesi ile yağ yakılması şeklinde kilo verme aynı şey değildir. Bundan başka, mide sargıları yağ kaybı ve kas tonunu zorlaştırmaktadır. Karın çevresine sıkıca sarılan sargılar karın kaslarını gevşetmekte ve kasların sarılmadığından daha az enerji sarf etmesine yol açmaktadır. Ayrıca, kullanılan bu yöntem aşırı ısınmaya yol açtığından ötürü, yeterli bir süre ve yoğunlukta egzersiz yeteneğinizi azaltır, dolayısıyla vücudun yağ yakmaya karşı direnç göstermesine neden olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Karnı Sararak Yağ YakmaTEHLİKELERİ

Mide sargılarının kilo vermede etkisiz olmalarının yanı sıra egzersiz sırasında bazı sağlık riskleri oluşturmaktadır. Egzersiz sırasında bu sargıların sarılması, vücudun susuz kalmasına ve hatta çevre ve egzersizin yoğunluğuna bağlı olarak sıcak çarpması meydana gelebilir.

GÖBEK YAĞI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Mide etrafına şal gibi bir şeyler sarılması karın yağının yakılmasına yardımcı olmamasına rağmen, midseksiyon (göğüsle karın arasındaki kısım) etrafındaki yağ miktarını en aza indirerek sağlığınız için önemlidir. Vücut bölümlerinin diğer bölümlerindeki yağ ile karşılaştırıldığında, karın yağı hücreleri vücudun sağlığını olumsuz yönde etkileyen hormonlar ürettiğinden ötürü karın yağı çok daha tehlikelidir.  Çok fazla karın yağına sahip olmak şeker hastalığı, kalp-damar hastalığı, göğüs kanseri, yüksek kan basıncı, kolon kanseri, metabolik sendrom ve safra kesesi problemleri gibi bir dizi ile hastalıklar ile ilişkilidir.

PEKİ, KARIN YAĞI NASIL VERİLİR?

Makalemizin başında da değinildiği gibi, karın yağını kaybetmenin güvenli ve etkili yolu sadece daha az kalori tüketmek ve bunun da egzersiz ile takviye yapılmasıdır. Bu ikisi sayesinde vücutta kalori açığı oluşturulur ve kilo vermenin önü açılır.

Unutulmaması gereken bir gerçek daha var.  Sadece bölgesel – yani sadece karın yada basen gibi- kilo vermek amacınızsa bunu unutun. Bu yapılamaz. Kilo verme bir bütün olarak gerçekleştirilir. Fakat iyi bir haber var. Karın yağları, kilo vermeye başladığınız ilk zamanlarda buna en iyi yanıt veren bölgedir. Diğer bir deyişler vücut ilk olarak karından kilo vermeye başlar. Harvard Sağlık Yayınları’na göre, mideden yağ kaybetmek için egzersiz iyi tipi günlük koşu gibi orta yoğunlukta fiziksel aktivitedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
zayıflamak için ipuçları
Dr. Mehmet Öz Bel İnceltme Yöntemleri
Mümkünse Fazla Uyuyun
kilo verme yöntemleri
African mango tablet
neden kilo alıyorum
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.