GÖZALTI MOR HALKALARI
Çoğu kişinin gözaltındaki mor halkalardan şikyetçi olduğunu duymuşsunuzdur. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen gözaltındaki morluklar, tetikleyen faktörler ortadan kaldırıldığında ciddi oranda azaltılabilmektedir. Bu faktörler en aza indirgenip, aşağıda sıralayacağımız reçeteler takip edildiğinde başarılı sonuçlar alındığını göreceksiniz. Ve sonuçta artık kaygı duymayacağınız bir yüze sahip olmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

MOR HALKALAR NEDEN OLUŞUR?
Gözaltındaki koyu halkalar birçok nedene bağlı olarak meydana gelir. Sebep olan faktörlerin en sık karşılaşılanları stres, depresyon, besin yetersizliği, dengesiz beslenme, hiper pigmentasyon, güneşe maruz kalma, uykusuzluk, aşırı ilaç kullanımı ve yorgunluk sayılabilir. Hangi sebeple olursa olsun göz halkaları hoş bir görüntü vermez ve rahatsız edicidir.

Buna karşın kolayca hazırlanabilecek bazı ev ilaçları ile göz halkaları tedavi edilebilir. Evde hazırlanabilen bu ilaçlar mutfakta bulunan basit malzemelerle ve bazı otlarla hazırlanabilmektedir. Ayrıca hayatınıza yapacağınız bazı uygulama, yaşam tarzı değişiklikleri, yoga ve egzersizler tedaviye yardımcı olabilecek içeriklerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

MOR HALKALARDAN KURTULMANIN DOĞAL UYGULAMALARI
Aşağıda sıralayacağımız uygulamalar elbette mucize değildir. Mor halkalara doğal çözümler ve Uygulamalardan tam sonuç alabilmek için istikrar gerekecektir. Bir kere yapmaktan muhakkak pozitif sonuç alınacaktır. Fakat kalıcı sonuçlar olmayacaktır. Daha uzun süreli koruma için hayatınızdan mor çerçevelere neden olan etkileri çıkarın ve doğal tedavilerinizi sürdürün.

 • Ne olursa olsun bedeninize yeterli olabilecek 6-8 saat kadar uykunuzu alın
 • Gün boyunca bol su için
 • Bir tatlı kaşığı domates suyu, yarım çay kaşığı limon suyu, bir tutam zerdeçal tozu ve bir tutam besan(gram flour) alın. Bunları bir hamur yapın ve etkilenen bölge üzerinde uygulayın. 10 dakika kadar tutun ve ardından silin.
 • İki pamuk topu alın. Bu pamukları salatalık ya da patates suyu içine daldırıp gözler üzerine yerleştirin. Ayrıca limon ve domates suyu ile de günde iki kez koyu halkalar üzerine uygulayabilirsiniz.
 • Nane yaprağı, limon suyu, domates suyu ve tuz ile birleştirip içmeyi alışkanlık haline getirin.
 • Her zaman zararlı ışınlarından gözleri korumak için güneş gözlüğü kullanın.
 • Zerdeçal tozu ve ananas suyu bir hamur yapın. Koyu halkalar üzerine uygulayın.
 • Göz çevresine donmuş salatalık suyu uygulayın. Bu sadece göz çevresindeki koyu halkalar ile mücadelede değil hem de tedavi sonrası meydana gelen şişkinlikleri azaltır.
 • Yatmadan önce her gece biraz badem yağı ile masaj yapın.
 • Ezilmiş nane yaprakları ile yaklaşık yirmi dakika kadar göz halkalarınıza muamele edin.
 • Yoga yapılması da şişkinlikleri ve koyu renkli halkaları azaltır.
 • Sağlıklı gözler için E vitamini bakımından zengin olan meyve ve sebze ağırlıklı beslenin.
 • Süt ile ezilmiş bademi göz çevresindeki halkalara uygulayın. Bu hamur her sabah on dakika boyunca uygulanmalıdır. Sonuca şaşıracaksınız.
 • Patatesi soyarak bir haftada en az üç kez geceleyin rendeleyerek uygulayınız.
 • Pamuğu top haline getirip soğuk suya batırın. 5-10 dakika boyunca gözlerinize kapayınız.
 • Göz çevresine ve göz kapaklarının üzerine süt ile küçük Hindistan cevizi uygulayabilirsiniz.
 • Limon suyu, mercimek, zerdeçal, domates suyu ile kalın bir hamur yapın. Göz çevresine yapıştırın ve kurumaya bırakın. Daha sonra temiz su ile yıkayın.
 • Papaya hamuru ile göz çevresine beş dakika masaj yapınız. 10 dakika kadar bekletip daha sonra yıkayın.
 • Şekersiz, sıcak, kafeinsiz tercihen organik ya da bitkisel çay poşetleri(yeşil çay) alın. Çay poşetleri tolere edilebilir ölçüde sıcak olmalıdır. Etkilenen bölgelere koyun. 15-20 dakika, mor çerçevelerden kurtulmak için basılı tutun.

İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ…TIKLAYINIZ!!!
ALIN KIRIŞIKLIKLARINDAN KURTULMAK İÇİN 7 ÖNERİ
SAĞLIKLI VE PARLAK SAÇLAR İÇİN 6 ALTIN YÖNTEM

KIRIŞIKLIK İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER
KIRIŞIKLIK MASKESİ

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sudan Etkilenmeyen Makyaj
Kadınlarda saç dökülmesi için doğal çözümler
Beyaz Başlı Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır
Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer
Burun ve Üst Dudak Arasındaki Kırışıklıklar
Göz Altındaki Mor Halkalar
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.