MORİNA KARACİĞER YAĞI
Morina Balık yağı, taze morina karaciğeri veya beslenme takviyesi olarak elde edilebilir.

MORİNA KARACİĞER YAĞI
Aceite de Higado de Bacalao Gras Omega 3, Asitler Gras N-3, Asitler Gras Polyinsaturés, Cod Yağ, Balık Karaciğer Yağı, Balık Yağı, Halibut Karaciğer Yağı, Huile de Kaz, Huile de Kaz de Flétan, Huile de Kaz de Morue Asitler Huile de Kaz de Poisson, Huile de Morue, Huile de Poisson, Karaciğer Yağı, N-3 yağ asitleri Omega 3, Omega 3, Omega 3 yağ asitleri, omega-3, Omega-3 yağ asitleri, çoklu doymamış yağ asitleri.

Sponsorlu Bağlantılar

MORİNA KARACİĞER YAĞI ETKİLERİ NELERDİR?
Trigliserid olarak adlandırılan yağ oranının düşürülmesini sağlar. Ayrıca hiper tansiyona ve Tip 2 diyabeti olan kişilerde böbrek hastalığına da iyi geldiği bildirilmektedir. Araştırmalar Osteoartrit ve ailesel hiperkolesterolemi konusunda yararsız olduğunu yani etkisiz olduğunu göstermektedir.
Yeterli kanıt olmasa da kalp hastalığı, sistemik lupus eritematozus (SLE), yara iyileşmesi, glokom, depresyon, kalp hastalığı olan kişilerde düzensiz kalp atışı önlenmesi, küçük çocuklarda kulak enfeksiyonları ve önlenmesinde de yararlı olmaktadır.

NASIL ETKİ EDER?
Morina balık yağı, belirli yağ asitleri içerir. Bu yağ asitleri kan pıhtılaşmasını kolaylıkla önleyebilir. Bu yağ asitleri aynı zamanda ağrı ve şişliği azaltabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

GÜVENLİ BİR BESİN TAKVİYESİ Mİ?
Balık yağı, çoğu insan için güvenlidir. Geğirme, kötü nefes, mide ekşimesi ve burun kanaması gibi yan etkilere neden olabilir. Besinlerle alınan morina karaciğeri yağı genellikle bu yan etkileri azaltabilir.
Yüksek dozlarda alınması kanama riskini artırabilir. Morina karaciğeri yağı yüksek dozda alındığında Vitamin A ve D vitamini seviyelerini de çok yüksek hale getirebilir. Yüksek dozlarda bulantı ve gevşek dışkıya neden olabilir. Hamile veya emziren, Aspirine karşı duyarlıysanız nefes almayı etkilediğinden Morina karaciğeri yağı almayın.

HERHANGİ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİMİ VAR MI?
Yüksek kan basıncı (antihipertansif ilaçlar) için ilaçlar
Etkileşim Değerlendirmesi: Orta derecede kombinasyonu olduğundan kullanmadan önce doktorunuza danışın. Morina Balık yağı, kan basıncını azaltır. Morina karaciğeri yağı yüksek tansiyon ilaçları ile birlikte kan basıncının çok düşük olmasına neden olabilir.
Yüksek kan basıncı için bazı ilaçlar (Capoten) kaptopril, enalapril (Vasotec), losartan (Cozaar), valsartan (TAMGARD’ın), diltiazem (Cardizem), amlodipin (Norvasc), (HydroDIURIL) hidroklorotiyazid, furosemid (Lasix), ve diğerleri .
Kan pıhtılaşmasını yavaşlatan ilaçlar (Antitrombosit / antikoagülan)
Etkileşim Değerlendirmesi: Orta derecede kombinasyonu olduğundan kullanmadan önce doktorunuza danışın.
Morina Balık yağı, kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir. Morina karaciğeri yağının da pıhtılaşmayı yavaşlatan diğer ilaçlar ile birlikte alınması morarma ve kanama olasılığını artırabilir.
Bazı ilaçlar pıhtılaşma yavaşlatır; aspirin, klopidogrel (Plavix), diklofenak (Voltaren, Cataflam, diğerleri), dipiridamol (Persantine), ibuprofen (Advil, Motrin, diğerleri), naproksen (Anaprox, Naprosyn, diğerleri), dalteparin (Fragmin) enoksaparin (Lovenox), heparin, tiklopidin (Ticlid), varfarin (Coumadin) ve diğerleridir.

MORİANA KARACİĞERİ YAĞI DOZAJ
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
Ağızdan:
Trigliserid düşürücü: Her gün morina karaciğeri yağı 20 ml.
Yüksek kolesterol için: Her gün morina karaciğeri yağı 30 ml.
Kan basıncını düşürmek için: Her gün morina karaciğeri yağı 20 ml.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
TRİCHOPUS ZEYLANİCUS
MAGNEZYUM TABLET KAPSÜL
CATECHU
KİMOTRİPSİN
Somon Balığı
Antioksidan İçeriği Yüksek Besinler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.