MUCİZEVİ BİTKİ ADA ÇAYI

         Eczaneler dolusu ilacın şifası bu bitkide! Neredeyse bütün vücut sorunlarına tek çözüm ada çayında. Bitkilerin tamamı faydalıdır ancak ada çayı diğer bitkilerin faydalarını kendi bünyesinde toplamış olarak tek başına etkili çözümler var etmiştir. 7’den 70’e faydası bulunan bu mucizevi bitkiyi bir çok hastalığa karşı kullanabilirsiniz. Şifası saymakla bitmeyen ada çayının işte o mükemmel çözümleri…

Sponsorlu Bağlantılar

 • Alzheimer için aranan ilaç ada çayında bulundu. Britanyalaı bilim adamları ada çayının alzheimer sendromlarından unutkanlığı önlemede etkin olduğu belirtti. Araştırmalarda adaçayının, alzheimer sebebiyle azalmakta olan bir beyin kimyasalını koruduğu ortaya çıktı. Açıklamalara göre ada çayı hafıza güçlendirmekle birlikte zekayı da güçlendiriyor.
 • Adaçayını düzenli bir şekilde tüketmeniz vücudunuzun tüm hastalıkları karşı direncini arttıracaktır.
 • Kalp krizi geçirme ihtimaliniz varsaeğerada çayı bu ihtimali aza indirecektir.
 • Kötürüm kalmışların özellikle tercih etmeleri gereken bir bitkidir ve onlar için oldukça faydalıdır.
 • Aşırı terlemeleriniz varsa yahut gece terlemesi sorunu yaşıyorsanız size yardımcı olabilicek bitki ada çayıdır.
 • Geçirmiş olduğunuz herhangi bir hastalığın ardından tüketmeniz güçsüz düşmenizi engelleyecek ve erken toparlanmanızı sağlayacaktır.
 • Kraplarınız, beze veya omirilik hastalığınız, organ titrekliğiniz varsa tedavi için uygun bir bitkidir.
 • Karaciğer hastalıklarıyla ilgili birçok sorunu gidermekle birlikte gazları ortadan kaldırır.
 • Kanı temizleme özelliği bulundurur.
 • Balgam sorununu ortadan kaldırır, mideyi ve solunum yollarını temizler.
 • Kramp sökücü özelliği dolayısıyla ishaldede çok yardımcıdır.
 • Herhangi bir böceğin sokması halinde sokulan bölgeye ada çayı yaprağının tozunu uygulamanız faydalı olacaktır.
 • Adaçayı çalkalama veya gargara ile kullanıldığında bademcik iltihabı dahil boğaz hastalıklarına şifalı olmakla birlikte diş iltihabı, ağız ve yutak iltihabında veya ülserdede faydalıdır. Çocuklarda erkende ada çayı tüketimi sağlanırsa bağdemcik ameliyatınada gerek kalmaz.
 • Sallanan dişlerde, diş eti kanaması veya çekilmesindede  çalkalama yolu tercih edilmelidir. Yada ada çayı suyuna batırılan bir pamuklar pansuman yapılmalıdır.
 • Sinir ve strese iyi gelir.
 • Rahminde sorun olan kadınların ara ara oturma banyoları yapmaları iyi gelir.
 • Güçsüz ve zayıf çocuklara içirildiğinde iştah açar. Çocuklar için balla tatlandırılabilir.
 • Öksürüklerde ve öksürükle oluşan tahrişlerde kullanılması faydalıdır.

Çay olarak kullanımında günde en fazla 2 su bardağı içiniz. Çalkalama veya gargara olaraksa 2-3 tatlı kaşığı kurutularak kıyılmış yaprağı 2 su bardağı suya koyarak kaynatın. Üstünü kapatarak 15 dakika demlenmeye bırakın ve süzün. Gün boyu istediğiniz kadar 5-10 dakikalık gargaralar yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

ADA ÇAYINI KULLANABİLECEĞİNİZ TARİFLER

AdaÇayı Demlemesi :

Malzemeler: 2 su bardağı su, 2 tutam ada çayı yaprağı.

Çayın Yapılışı : Su kaynatılır ve bitkinin yaprakları kaynamış olan suya atılır. 5-10 dakika kadar bekletilerek demlenir. Ardından servise hazır hale getirilerek tüketilir. Isteğe bağlı olarak birkaç damla limon da ilave edilebilir.

Ada Çayı Salatası

Malzemeler : 500 gr. taze ada çayı bitkisi, 2 baş soğan, 2 adet domates, 5 adet yeşil biber, 1 adet limon.

AdaÇayı Salatası Yapılışı : Adaçayı yıkanıp temizlenir. Orta boyutta doğranır. Içerisine soğan, domates, biber doğranarak zeytinyağı ve limon ilave edilerek servise uygun hale getirilmiş olur.

DİKKATLİ OLUN : Bir günde 3 fincandan daha fazla ada çayı içilmesi size yarardan çok zarar getirebilir. Fazla kullanılması tansiyonunuzu (kan basıncını) yükseltebilir. Ölçüyü kaçırmamak gerekir, haddinden fazla tüketimi zehirlenmelere neden olabilir. Hamile bayanların gebelik sürecinde kullanması sağlıklı değildir çünkü ada çayı, rahim (döl yatağı) kaslarını uyarıcı etkiye sahiptir. Bayanlarda süt üretimini aksatır.Çocuklara içirilmek istendiğinde ise uygun bir miktarda kullanıp fazlasından sakınılması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Şifalı bitki; Börülce
Ginseng Kapsülü
Kızılcık
GİLABORU
Güz Yemişi
Kuzukulağı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.