Bilim adamları nar suyunun karın çevresindeki yağları azaltmada etkili olduğunu belirlediler. Ayrıca bilim adamları nar suyu içenlerin kan basıncının düştüğünü ve buna bağlı olarakda kalp krizi, felç ve böbrek hastalığı risklerinin de azatlığını ifade ettiler.

Nar suyunun kandaki nefa olarak bilinen esterleşmemiş yağ asitleri gibi asitlerin miktarını azaltabildiğini söyleyen araştırmacılar yaptıkları deneyde bir grup kadın ve erkek katılımcıya 4 hafta süresince 500 mililitrelik şişelerde her gün nar suyu verdiler.

Sponsorlu Bağlantılar

Bol bol nar suyu içenin kalbi sağlam olur. Kanserden ve cinsel sorunlardan korunur. Başta kırmızı renkli olmak üzere tüm sebze ve meyvelerde vitamin bulunduğunu belirten mehmet öz narın bu meyvelerden ayrılan tarafını ise şöyle açıkladı. Narda, E vitamininden 20 kat daha güçlü olan polifenol maddesi bol miktarda bulunur.

Antioksidan özelliği olan bu madde aynı zamanda kalp hastalıkları ile cinsel problemleri önler. Mehmet özün açıklamasına göre 6 hafta boyunca nar suyu içenlerin kalp krizi riski yüzde 17 ve kansere yakalanma riski yüzde 22 azalıyor. Ayrıca cinsel problem yaşama riski ise yüzde 16 oranında azalıyor. Narın olumlu etkisinin tüm meyvelerden çok daha kısa sürede ortaya çıktığını söyleyen ünlü bilim adamı nar aşırı tüketildiğinde bile herhangi bir olumsuz etki yapmaz diyorlar.

Önceki araştırmalarda narın şu faydaları ortaya çıkartılmıştı. Kolesterolü, şekeri dengeliyor, ishali kesiyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, başta prostat ile cilt kanserini, enfeksiyon ile alerjileri önlüyor ve yaraları iyileştiriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    özlem bolat

    gerçekten kilo vermeye yardımcı olurmu nar benim 20 kilo fazla fazlam var bi türlü hangi diyetle başlasam karar veremiyorum her duydudugum kilo verdirir diytini yamak istiyorum

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Estetik Cerrahi İle Zayıflama
Aç kalmadan zayıflama
nasıl zayıflarım
doğal yollarla zayıflama yolları
hafta sonu diyeti
Zayıflamak İçin Ne Kadar Yeşil Çay İçilmeli
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.