Bir elin nesi, iki elin sesi
Obezite çok arkadaş canlısı bir olaydır. Boğazına düşkün aile arkadaşlar ve hatta komşular kalori almana sebep olabilir. Ve araştırmalar bunun tam tersinin de doğru olabileceğini gösteriyor. International Journal of Obesity diyet programlarına eşleriyle beraber katılanların daha hızlı kilo verdiklerini kaydediyor. Evliler ise yılda ortalama 2,5 kilo veriyormuş  bir kadın yedi kilo verirken kocası ise 17 kilo verebilmiş. Amerikalılar bluepont.com sitesi sayesinde aynen kendileri gibi diyet yapan arkadaşlarla tanışıyormuş. Türkiye’de henüz böyle bir site mevcut değil.

Sponsorlu Bağlantılar

İçeriğinde neler var?
Tüketiciler aldığı gıdaların içeriğine bundan 10 sene evvel daha fazla dikkat ediyormuş. Araştırmacılar tüketicinin kafasının karışık olduğunu kaydediyor. The F-Factor Diet kitabının yazarı Tanya Zuckerbrot, etikette yazanların oldukça yanıltıcı olabileceğini söylüyor. İçeriğinde suni tatlandırıcı veya şişmanlamaya yol açan Mono Sodyum Glutamat bulunan gıdalardan uzak durmalısın. İlk dört madde kulağa yabancı geliyorsa o üründen uzak durun.

Fazla uykucu olma
Pek çoğumuz zayıflama işine sabah 09.00 akşam 17.00 arası yapılan bir mesai gibi bakıyor hafta sonları kendimizi iyice salıyoruz. Obesity’de yayımlandığı üzere hafta içi diyet yapanlar hafta sonunda daha fazla kalori tüketiyormuş. Bu durum, senede ortalama 4,5 kilo almana sebep olabilir. Önüne nasıl geçmeli? Zuckerbrot, hafta sonu daha geç yatıp daha çok uyuduğumuz için kahvaltı saatini kaçırıp öğle yemeğinde fazla yediğimizi söylüyor. Hafta sonunda da erken kalkmaya çalışarak hafta arası rutinini bozmamaya çalışmalısın.

Sponsorlu Bağlantılar

Kendin pişir, kendin ye
Gereksiz kilo almamak için kendi yemeğini kendin yapmalısın. Review of Agricultural Economics’te evde yemek yerine dışarıda yiyenlerin ortalama 184 kalori daha fazla aldığını söylüyor. Fast food yediğin takdirde bu miktar 227 kaloriye çıkar. Daha da kötüsü, tükettiğin gıdanın ne kadar yağlı olabileceğini fark etmiyorsun bile. Arkansas Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, önümüze gelen yemekleri olduğundan 600 kalori daha azmış gibi görüyoruz. Haftada üç kez evde yediğin takdirde, haftada yarım kilo kaybedebilirsin.

Motivasyon lazım
Bir araştırmaya göre kaybettikleri her kiloya karşılık patrondan belli bir miktar para alan çalışanlar, diğerlerine göre yüzde 12 daha fazla zayıflayabilmiş. Patronun bu uygulamayı fazla mı masraflı buluyor? O zaman sen de kendi kendini motive etmeyi öğren. VH1 kanalında celebrity fit programı yapan terapist stacy kaiser, kendini kenara koyduğun bir miktar parayla ödüllendirmeni tavsiye ediyor. Bu parayı manikür yaptırmak veya en sevdiğin hayır kurumuna bağışlamak için kullanabilirsin.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ramazan diyeti
Kolay Zayıflamanın 20 Yolu
Doğum sonrası zayıflama
zeytin yaprağı kahvesi
Dukan diyeti yapanlar yorumları
bacak inceltme hareketleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.