NAYLON POŞETLER SAĞLIKLI MI?NAYLON POŞETLER
Son yıllarda neden kanser vakalarının arttığını hiç kendinize sordunuz mu? Hayatımızda biz istesek de istemesek de önemli bir yer tutan poşetler acaba o kadar masumlar mı? Eskiden poşet yerine, tamamen doğal olan kese kğıtları, bez torba ve file kullanılırdı. Bu sayede insanların yedikleri de içtikleri de sağlıklı kalmaktaydı. Şimdi öyle mi?
Ciddiye alınmadığında insan vücudunda geri dönüşümsüz hasarlar bırakabilen naylon poşetleri, hayatımızdan çıkarmamız -nerdeyse- mümkün değil. Çok ucuza mal edilen bu poşetler, kalitesine göre gerek kullanım anında gerekse bozulma anında, çevreye ve besinler üzerine yapısındaki kimyasallar sayesinde ciddi etkilere sahip. İlaveten bir naylon poşetin doğadan tamamen yok olabilmesi için denizde ise 400 yıl, karada ise 800 yıl kadar bir zaman geçmesi gerekli.

Sponsorlu Bağlantılar

 Naylon poşetler ve zararlı etkilerini tüm çıplaklığı ile sizler için araştırdık.

  • Kanser vakalarındaki artışın en büyük sorumlularından biri naylon poşetlerdir. Isıya veya güneşe maruz kaldıklarında bileşimindeki maddeler çözünerek kansere neden oluyor.
  • Plastik su şişeleri de kanserojen etkiye sahip. Özellikle su, plastik şişe içinde dondurucuya konduğunda kanserojen etki yapıyor.
  • Su alırken çabuk kırılan, şekli bozulmuş, güneşe maruz kalmış pet şişelerden uzak durulmalıdır.
  • Çevre dostu olarak bilinen poşetler dahi afla toksin” içermektedir. Bu maddenin yiyeceklere teması kanserojen sonuçlar doğurmaktadır.
  • PVC şişeler sıcak kalıplamayla yapıldığı zaman gaz haline dönüşen uzun zincirli klor bileşikleri sıkışarak şişe içinde kalmaktadır. Klor gazı kanserojen özellik taşır.
  • Deniz hayvanlarına karşı zehirleyici etkiye sahiptir.
  • Toprağın en büyük düşmanıdır. Toprağın kısırlaşmasına neden olur.
  • Çöpten beslenen kara hayvanları veya kuşlar da bu tehlikeden nasibini almaktadır.
  • Çocuk ve bebek oyuncaklarının çoğu plastik olduğu için onlar, büyük tehdit altındalar. Özellikle bebekler her şeyi ağızlarına götürmeye bayılırlar.

Sağlığımızı korumak için naylon poşetleri mümkün olduğunca kullanmayalım. File ve kumaş çantaları tercih edelim. Poşetteki gıdaları mümkün olan en kısa sürede poşetten çıkaralım. Çünkü, POŞETLER KANSEROJEN MADDE İÇERİYOR.

Sponsorlu Bağlantılar

                                                                                     SAĞLICAKLA KALIN

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bel Ağrıları İçin Egzersizler
Atardamar (Arter) Tıkanmasını Önleyen Besinler
Egzersiz Hareketleri
Uzun Ömürlü Olmayı Sağlayan Baharatlar
Alkol Aldıktan Sonra Terleme
Kasık Kılları Nasıl Alınır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.