2) Ne Kadar Az Kalori Alırsanız O Kadar Fazla Zayıflarsınız.

Vücudun belli bir miktara alışmış olduğu kalori miktarını bir anda kesmek veya minumum seviyeye getirmek bel bölgesinde istenmeyen yağ dokularının oluşmasına neden olabilir. Yaklaşık olarak 3500 kalori 500 gram yağa denk gelmektedir ve her yedi günde 3500 kalori az alırsanız bir hafta içerisinde yarım kilo verebilirsiniz. Bunu bir anda yapmak sağlık açısından riskli olabileceği için günlere bölerek ortalama 750 kalori az aldığınız taktirde her hafta yarım kilo yağ kaybedebilirsiniz. Kişiye özel hazırlanmayan genele hitap eden beslenme programlarının büyük bir bölümünde vücut gün içerisinde nispeten aç durumda bırakıldığı için aslında kişinin vücudunda görmek istemediği yerlerde bulunan yağlarında eritilmesini engeller. Vücut mekanizması açlık durumuna zaman içerisinde önlem almak isteyeceği için öğünlerde tüketilen yiyeceklerden ve içeceklerden alabileceği maksimum kalori miktarını almaya çalışır. Bununla beraber alınmak istenen kaloriler yağ bulunmayan kas gruplarından da temin edilebilir buda kişinin kas kaybına neden olmasına neden olur. Tüm bu duruma paralel olarakta vücutta az miktarda bulunan kas kütlesi metabolizmanın yavaş çalışmasına ve bunun sonucunda da zayıflamanın daha ağır bir tempoda gerçekleşmesine neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ayurveda Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır
Okul Diyeti
Kahve Diyeti Nasıl Yapılır
limonata diyeti
Su İçmenin Faydaları
kış diyeti
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.