1. Hızlı Yemek
Yapılan araştırmaya göre, tabağındaki yemeği hızlıca yemesi istenin kadınlar yavaş yiyenlere oranla daha çok yemek yiyor. Gerekli olan ise kendini frenlemek.

Bunu dene: Lokmalarını say. Kadınlardan her lokmayı 15-20 kere çiğneyerek yemeleri istendiğinde yavaşlamış ve bir sonraki lokmaya geçmeden durmuşlar.

2. Çalışırken Yemek
Yemeğine odaklan. Yemek sırasında birden fazla işle meşgul olma üzerine çalışırken dikkati dağılmış olanların yüzde 30 ile 50 daha fazla yediğini gözlemlemiş.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunu dene: Yemeğin miktarını ölç.insanların tabağın boyutuna odaklandığı zaman ne kadar yediğine çok daha fazla dikkat ettiğini belitiliyor.

3. Stresliyken Yemek
Canın sıkkınken yiyeceğin yüksek oranda karbonhidrat içeren sandviçin seni bir anda rahatlatacak bir serotinin salgılamasına neden oluyor.

Bunu dene: Kumbara al. Sandviç almak istediğiniz zaman buna direnin ve o parayı kumbaraya atın.

4. Tabak Sıyırmak
Yemeğin yarısını tabakta bırak. Araştırmalar şunu gösteriyor: Konu atıştırmak olduğu zaman, insanlar, iç etkenlerdense(Cidden aç mıyım?) dış etkenlere odaklanıyor. (Tabakta yemek kaldı mı?)

Bunu dene:
Yemeğini sevgilinle paylaş. Küçük porsiyonlarda bir yemek sipariş et. Şunu da deneyebilirsin: Yemeğinin yarısını daha yemeğe başlamadan paket yaptır.

Sponsorlu Bağlantılar

5. Ana Yemek Olarak Hep Et Yemek
Ete garnitür gözüyle bak. Etoburluğunu bir kenara bırakmayı başarırsan kalorileri de azaltmaya başlayabilirsin.

Bunu dene: Marine et, baharat ekle ya da ızgarasını yap. Hepsi mümkün. Biftekyediğin zamanki yan tatları verebilecek şeyleri denersen kendini sebzeyle tatmin edebildiğini görürsün. Haftanın altı günü sebze yemenin karşılığı olarak sadece bir gün ana yemek olarak et yiyerek kendini ödüllendir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
1 beden incelme
Dukan diyeti kitabı
Tülin Şahin Zayıflama Sırları
Sandaloz sakızı faydaları
Konje lean diyet tozu
Gentest zayıflama
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.