Zaman gazetesinin sağlık köşesinde yayınlanan bir haberde Atlanta’daki Emory Üniversitesi’nde görevli araştırmacılar’ın neden zayıflayamadığımız konusunda bir araştırmaya imza attıklarını görüyoruz.Atlanta’daki Emory Üniversitesi’nde görevli araştırmacılar, bağırsakta yiyeceklerin sindirimine yardımcı olan bakterilerin özellikle kirli su içilmesiyle artmasının iştahı da arttırdığını buldular. Dr. Andrew Gewirtz, Bı zayıflama konusunda fareler üzerinde yaptıkları deneysel araştırmayla senelerdir tartışılan zayıflama ve diyet konusuna farklı bir bakış açısı getirdiklerini söyledi. Önceki araştırmalarda, aşırı kilolu insanların sayısındaki artışın, katkı maddesi içeren besinlerin eskiye göre daha çok tüketilmesinden kaynaklandığını ifade eden Gewirtz, kendi araştırmalarının bağırsakta sağlıksız su tüketimiyle oluşan bakterilerin kilo alımında etkili olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti.
Sindirim sistemi bakterilerinin sayısındaki artışın içilen suyun kirliliğiyle doğru orantılı olduğunu belirten Gewirtz, temiz su içmenin ve antibiyotik kullanmanın bakteri sayısını normal seviyelere çekebileceğini kaydetti. Diğer yandan ünlü tıp dergisi Journal Science’da yayımlanan araştırmada, aynı bakterilerin metabolizmayı olumsuz yönde etkileyerek kolesterol ile tansiyonun yükselmesine ve diyabete yakalanma riskini artırdığı vurgulandı.

Sponsorlu Bağlantılar

Gewirtz, bir sonraki çalışmasında, kilo verme ameliyatı olan kişilerde sindirim sistemi bakterilerinin nasıl değiştiğini bulmaya çalışacağını söyledi.

Zayıflama programların da önemli bir yer tutan sıvı tüketiminin bu araştırma ile temiz ve sağlıklı tüketime dikkat edilmesi gerektiğini gözler önüne sermiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Glifor zayıflama hapı şikayetleri ve kullanan kullanıcı yorumları
Zayıflatan acı biber çayı tarifi
Ramazanda zayıflama
Fazla kilolardan nasıl kurtulurum
Kilo Verdiren Mucize Bir İçecek Tarifi
Zayıflatan kumaş
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.