NEDEN ÖKALİPTÜS YAĞI  KULLANMALISINIZ?
Okaliptüs yağı birçok faydasından dolayı sizin bir ecza dolabınızda olması gereken ilaçlardan bir tanesidir. Okaliptüs yağı sivrisinek önleme ve böcek kovucu becerisiyle bilinmektedir. Ama aynı zamanda solunum sistemine iyi gelmekle birlikte düzgün bir şekilde kullanıldığında diğer sağlık sorunlarını da azaltabilmektedir.

OKALİPTÜS YAĞINA GENEL BAKIŞ
Okaliptüs esansiyel yağı okaliptüs ağacının yapraklarından elde edilen kuvvetli kokusu olan ve güçlü bir esansiyel yağdır. Avustralya kökenli olan okaliptüs ağacı artık dünyanın çoğu bölgesinde yetiştirilmektedir. Bileşiminde bulunan aktif madde (mentol benzeri) euclyptol, yağa güçlü bir koku verir. Yazımızın devamında okaliptüs yağını niçin kullanmanız gerektiğinin nedenlerini irdeleyeceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

SOLUNUM SİSTEMİNİ GELİŞTİRİR
Ökaliptüs yağı kuvvetki kokusu sayesinde solunum koşullarının iyilştirilmesinde kilit rol oynar. Geceleyin uykunuza engel olan öksürük nöbetlerinde güvenle kullanılabilir ve uykuya dalmanıza, rahat bir nefes almanıza yardımcı olabilir. Bunun için göğüse ılık kompres uygulayabilir ve yatak odanızdaki difüzör içine birkaç damla okaliptüs esansı ekleyebilirsiniz. Farkı anında hissedeceksiniz. Ayrıca sıcak su dolu bir kaba okaliptüs yağı ekleyerek kapalı bir alanda teneffüs edebilirsiniz. Bu da öksürük ve rahat bir nefes almanıza yardımcı olacaktır. Ve ya okaliptüs yağı kullanarak (bir masaj yağı ile karışık) göğüse dğrudan yapılan masaj da yetkili olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

ANTİVİRAL VE ANTİBAKTERİYEL ÖZELLİKTEDİR
Okaliptüs yağı aile üyelerinizi hasta eden kimliği belirsiz bakteri ve virüslerin yok edilmesinde iyi bir yoldur. Bu uçucu yağ difüzör yardımı nemlendirici bölümüne bir kaç damla eklenerek viral ve bakteri çoğalmasını azaltmak için kullanılabilir.

Ayrıca yaralar için de etkilidir. Yaralarda yer alan bakterileri  öldürmek için yara üzerine bir damla kompres yapmanız yeterlidir. Kompres yaparken sıcak suya birkaç damla koyup karıştırarak kullanabilirsiniz.

SİVRİSİNEK KOVUCU
Okaliptüs yağı kullanım alanlarından biri de sivrisinekleri engelliyor olmasıdır. Sadece bir damla yağ ile bileklerinize veya ellerinize sürdüğünüzde sivrisineklerin yaklaşmadığını göreceksiniz. Suya karıştırarak veya diğer taşıyıcı yağla karışıtırarak kullanılmalıdır.

KAS AĞRILARINI GİDERİR
Masaj yağınıza birkaç damla (yarım bardak kadar masaj yağına)  okaliptüs yağı ekleyiniz. Kaslarınızın canlandığını ve gevşediğini fark edeceksiniz. Sıradışı olarak okaliptüs yağı burkulma, çekmeler ve kas incinmelerine karşı rahatlıkla kullanılabilir. Uygulama alanına masaj yaparak istifade edebilirsiniz.

!!UYARILAR!!!
Okaliptüs uçucu yağının gebe, emziren veya çocuklar üzerinde kullanılması önlenmelidir. Eğer yüksek tansiyon veya kan şekeri sorunları varsa kullanmayınız. Bilhassa kan şekerini düşürebilmektedir. Okaliptüs esansiyel yağı kullanılırken dikkatli olunmalıdır. O kadar çok güçlüdür ki sadece sağlık için birkaç damla alınması yeterlidir.

Bir sağlık kuruluşu tarafından tavsiye edilmedikçe uçucu yağlar asla yutulmamalıdır. Ayrıca, hiç bir taşıyıcı yağ olmadan ciltte doğrudan temel yağlar kullanılmamalıdır. Herhangi bir ciddi sağlık durumu varsa esansiyel yağları kullanmadan önce doktorunuz ile temasa geçiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Rezene Çayı İle Hastalıklardan Korunun
SARISABIR OTU NEDİR?
KARPUZ KADAR ÇEKİRDEĞİ DE FAYDALI
ŞALGAM DOĞAL BİR İKSİR
Zencefille Zayıflama
HODAN
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.