Neler Nöropatik Ağrılara Sebep Olmaktadır?

Nöropatik ağrıların oluşmasına etki eden bir çok farklı durum bulunmaktadır. Özellikle diyabet, zona gibi çeşitli enfeksiyonlar, bazı kalp damar rahatsızlıkları, yüksek alkol tüketimi, böbrek yetmezliği durumu, çeşitli nörolojik rahatsızlıklar ve ne yazık ki sonu ölümle sonuçlanan kanser nöropatik ağrıları tetikleyen durumlardır. Saydığımız durumlardan herhangi birine sahip olan hastada uzun süre geçmeyen şiddetli ağrılar meydana geldiğinde mutlaka nöropatik ağrılardan şüphelenilmeli ve en yakın sağlık kurumundan yardım alınmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya geneline bakacak olursak nöropatik ağrıların görülme sıklığı oldukça fazladır. Zira her 1000 kişiden 15’inde bu durum görülmektedir. Diyabet rahatsızlığıyla ortaya çıkan nöropatik ağrılar özellikle gelişmiş batı devletlerinde en çok karşılaşılan ağrı türüdür. Teşhisi yeni konulan diyabet hastalarında görülme sıklığı %8 gibi bir orandayken ilerleyen dönemlerde görülme olasılığı %60’lara kadar çıkabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
ASTIM BELİRTİLERİ NELERDİR?
Bel Ağrısı Nedenleri
Akar Alerjisi
Böbrek Taşı
Bütün Vücudumda Şişlik Var
Uterus Bicornis
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.