Nöropatik Ağrı Teşhisi Nasıl Konur?

Nöropatik ağrıların teşhisinin konmasında en etkili etken ağrı gerçekleşen kişinin doktoruna söyledikleridir. Bu tür ağrılar karakteristik özellik olarak sinir dağılımına paralel bir şekilde yerleşim sergilemektedir.

Özellikle uzun süre geçmeyen ve şiddetli bir şekilde devam eden ağrılar neticesinde doktora başvurulduğunda doktor en ince detaya kadar sorular soracak ve bunların yanıtına göre EMG testi yapıp yapmayacağına karar verecektir. EMG testinin açılımı Elektromiyografi’dir ve sinir dokusunda herhangi bir tahribat olup olmadığının belirlenmesinde kesin sonuç sunmaktadır. Bunun dışında duruma göre çeşitli tetkikler ve kan tahlili de hastaya uygulanabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yeşil Dışkının Nedenleri Nelerdir?
EKLEM AĞRISI İLE HANGİ BELİRTİLER ORTAYA ÇIKAR?
Panik Atak
Menenjit
Beyin Tümörü ve Belirtileri
Lazer Epilasyon Hazırlıkları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.