OCTACOSANOL
Octacosanol şeker kamışı ve buğday tohumu yağı da dahil olmak üzere çeşitli bitkisel kaynaklardan bulunan bir kimyasal maddedir.

OCTACOSANOL DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
1-Octacosanol, Hexacosanol (26-C), N-octacosanol Octacosyl alkol, Tetracosanol (24-C), Triacontanol (30-C).

OCTACOSANOL ETKİLERİ NELERDİR?
Amyotrofik Lateral Skleroz olarak isimlendirilen (Lou Gehrig hastalığı, ALS) bir hastalığın tedavisi, dayanıklılığın iyileştirlmesi, herpes enfeksiyonları, cilt hastalıkları, Parkinson hastalığı, yüksek kolesterol düzeyleri, arterlerin (ateroskleroz) sertliği ve diğer koşullarda kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

OCTACOSANOL NASIL ETKİ EDER?
Octacosanol vücudumuzun oksijen kullanabilir bir şekilde geliştirmemize yardımcı olabilir.

OCTACOSANOL GÜVENLİ Mİ?
Octacosanol güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yoktur. Eğer hamile veya emziren veya Parkinson hastalığı denilen bir durum varsa octacosanol güvenli olmayabilir.

OCTACOSANOL İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ
Levodopa / karbidopa (Sinemet)
Etkileşim
Değerlendirme: Orta derecede kombinasyonu olabilir. Dikkatli olun ve doktorunuzla konuşun.

Levodopa / karbidopa (Sinemet) Parkinson hastalığı için kullanılır. Levodopa / karbidopa (Sinemet) ile birlikte octacosanol alınması Parkinson hastalığı belirtilerini daha da kötüleştirebilir. Levodopa / karbidopa (Sinemet) alıyorsanız, octacosanol almayın.

Sponsorlu Bağlantılar

OCTACOSANOL DOZAJ
Octacosanol uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda octacosanol için uygun bir aralık belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda yararlı olabilir, aklınızda bulundurun. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin, kullanmadan önce eczacı veya doktorunuza danışınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
SARI KANTARON (St.John 's wort)
BİFİDOBAKTERİ
MAGNEZYUM TABLET KAPSÜL
HİPERZİNE A NEDİR?
GLUKOZAMİN HİDROKLORÜR
İNOSİTOL
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.