Sponsorlu Bağlantılar

Ökseotunun şifalı bitki olarak en önde gelen özellikleri, kan basıncını dengeleyici ve kan dolaşımını düzenleyici etkileridir. Herkesin yılda altı haftalık bir ökseotu kürü uygulamasını öneriyoruz. İlk üç hafta boyunca günde 3 bardak, iki hafta boyunca günde 2 bardak ve son bir hafta boyunca da günde 1 bardak ökseotu çayı içilmelidir. Bu kürden sonra kan basıncı ve kan dolaşımı normalleşmiş olacaktır.

Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış ökseotu, orta boy bir bardak dolusu soğuk suda 12 saat demlendikten sonra ısıtılır ve süzülür. Kullanım kolaylığı bakımından, günlük çay miktarı bir kerede demlenir ve temiz bir termosta muhafaza edilir. Aksi halde, çabucak soğuyacak olan çayın sıcak su banyosunda (benmari) ısıtılması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Yazıdan Sağlık Yorumları
Sağlık
24 Mart 2009

okse otunu çokmu kuruması lazım yoksa yeşilsımı kuru olsun

Sağlık
12 Ocak 2010

merhabalar
ben yüksek tansiyon hastasıyım su an ilaç kullanıyorum
ama öbür boyu ilaç kullanılmazki doktorların söylediğini söylüyorum yük sek tansiyonum en fazla16 oldu bir yıl oldu ilaç kullanalı bundan nasıl kurtulurum şimdiden teşekkürler
yardımcı olursanız sevinirim

Sağlık
7 Aralık 2010

tıbbi bitkiler bir uzman denetiminde kullanılmalıdır,ökseotu metal ile geçimsizdir;demlemede cam kullanılmalıdır.saygılarımla. Fitoterapist eczacı ahmet idris ulutaş.ilke eczanesi adana.

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız

Google Sayfamızı Beğenir misiniz?
.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Zencefil ve faydaları
YASEMİN ÇAYI
Yaban Mersini Faydaları
Ekinezya
Kuzu Kulağı
Ekinezya ve Ekinezya Çayı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.