OMURGA ARTRİTİNİN BELİRTİLERİ NELERDİROmurga Artritinin Belirtileri Nelerdir

Omurga artriti yada omurga romatizması olunduğunda karşılaşabileceğiniz bazı şeyler vardır. Böyle bir durumdan haberiniz olmadan neler yaşayabileceğinizi bilmek kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olabilir. Artrit herkes için farklı belirtilere neden olabilir ve herkeste olan şeyler sizde benzer belirtiler oluşturmayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

BOYUN SERTLİĞİM OLUR MU?

Boyun sertliği hissedilmesi omurga artriti olan birisi için oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bu durum özellikle de sabahları daha da kendini hissettirir. Sabahları uyandığınızda ilk hareketiniz zor olabilir ve boynunuzu çevirmeye kalkıştığınızda büyük olasılıkla boynunuzun geriye doğru çekildiğini hissedersiniz.

SERTLİK SABAH SONRASI GİDİYOR MU?

Genellikle sertlik gelip gidicidir. Aktivite sonrası daha iyi hissedersiniz ve dinlenme sonrası kötüleşme eğilimindedir. Gün boyunca bu durum dalgalanma şeklinde sürer.

AĞRI OLUR MU?

Ağrı, artrit vakalarında yaygın olarak karşılaşılır. Boyun, sırt, kalça ve bacakları sık sık etkileyebilir. Hatta bir yada her iki bacakta yanma benzeri ağrı oluşumu görülebilir (siyatik).

Sponsorlu Bağlantılar

ZAMANLA GÜÇSÜZLEŞİR MİYİM?

Omurga deformasyonu yada omurgadaki şekil bozukluğundan dolayı ilgili bölgede çıkıntılar oluşabilir. Bu çıkıntı yada mahmuzlar omurganın sinir köklerini etkilerse sinir iletimi engellenebilir ve kas güçsüzlüğü görülebilir. Bu da eller ve kollar, bacaklar ve ayaklarda güç kaybı ortaya çıkarabilir.

HAREKET ARALIĞI ETKİLENİR Mİ?

Sonuçta, sizin hareket aralığınız da değişir. Eklemlerinizde gıcırtı ve kıkırdama yada çatırdama benzeri sesler oluşabilir. Bu omurga artritinin sık görülen bir yan etkisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bonzai Sentetik Uyuşturucu Tehlikesine Dikkat
Kısırlık
Dirsek Kararması Nasıl Geçer?
Laparaskopi
Yağ Bezesi Nedir? Tehlikeli midir?
Zoofili
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.