Organik Beslenme’nin Çocuklara Faydaları Nelerdir?

Organik beslenme sayesinde bizler geleneksel yöntemlerle yetiştirilen besinlerde bulunan hormonlardan, katkı maddelerinden, genetiği değiştirilmiş organizmalardan çocuklarımızı uzak tutma şansını bulmaktayız. Çünkü bu maddelerin sağlık yönünde yapılan araştırmalarının çocuk kısmında görüyoruz ki, özellikle hormonların yüksek kullanımında kız çocuklarında ergenliğe erken giriş, erkek çocuklarında göğüs dokusunun fazla büyümesi ilerleyen dönemlerinde kısırlığa yol açtığını, yine çocuklarda ve yetişkinlerde Tip-1 ve Tip-2 diyabete eğilimi arttırdığını, obeziteye yol açabildiğini ve bazı alerjik reaksiyonlara neden olabildiğini görmekteyiz. Organik beslenen çocuklarda ise bu eğilimlerin daha az hatta belki de doğal besinler tüketmeleri nedeniyle bu hastalıklara olan dirençlerinin daha da fazla arttığını görebilme şansımız vardır. Geleneksel tarım nedeniyle besinlerin, sebze ve meyvelerin üzerinde kalan kalıntılarında özellikle bazı kanser türleri üzerinde çok etkili olduğu yapılan araştırmalarla ortaya çıkarılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
El Titremesi Egzersizleri
Egzama Atakları Nasıl Azaltılır
Saç Dökülmesinin Çaresi
Ciltte Pullanma ve Kızarıklık
Hıçkırık Neden Olur? Tedavisi Nedir?
Solunum Sistemi Hastalıkları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.