Organik Beslenme’nin Faydaları Nelerdir?

Besinlerin üretiminde kullanılan katkı maddeleri, zirai tarım ilaçları, hormonlar, genetiği değiştirilmiş organizmalar insan sağlığı üzerinde kronik ya da akut bir takım sağlık problemlerine neden olmaktadır. Bunlar yapılmış bilimsel araştırmalarla da ciddi şekilde ortaya konulmuştur. Organik tarım dediğimizde biz en azından soframıza gelen besinlerin bu tip besini yapısını bozucu artı sağlığımızı bozucu etkilerden uzak olduğunu biliriz. Dolayısıyla bu noktada besin bizim için sağlımızı bozan bir etken yerine tam tersi sağlığımızı destekleyici, besinlerin yapısında bulunan bizi iyileştirici özelliklerini de koruduğunu biliriz. Dolayısıyla organik tarımla beslenen bir insan beslenmeyen bir insana göre bir sıfır daha öndedir ve çok daha sağlıklı bir yolda ilerlemektedir. Geleneksel tarımda kullanılan bu hormonlar, zirai tarım ilaçları veya katkılı gübreler ilerleyen dönemlerde insanlarda kanser, diyabet, kısırlık ve obezite gibi sorunlara yol açmaktadır. O yüzden artık bu kullanılan yöntemlerin terk edilmesi gerektiğine dair birçok tartışma bilim dünyasında yapılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın



.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Folik Asit Alımı
Sağlıklı Bel
El Kireçlenmesi Nedir? Nasıl oluşur? Tedavisi Nedir?
Işık Terapisi
Bacak ağrıları
Saçlar Neden Erken Beyazlar?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.