Organik Saç Boyası Markaları:

Hamileliğimin 3. Ayına girince kendimi kötü hissetmeye başladım. Bunun sebebi nedir bilmiyorum. Ancak hem eşime daha güzel görünebilmek  hem de görünüşümde değişiklik yapma ihtiyacı hissettim. Fakat yakın çevremden hamileyken saç boyanamayacağına dair tavsiyeler gelmeye başladı. Kurtarıcımız internet imdadıma yetişti. Hamilelikte saç boyanır mı? Diye aratınca kafam iyiden iyiye karıştı. Bazıları boyanır derken bazıları da boyanmaz diyordu.

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelikte Neden saç Boyanmaz? Sorusunun cevabı benim için önemli oldu. Yaptığım araştırmalar sonucunda hamileyken saç boyatmanın iki türlü sakıncasının olduğunu öğrendim.

  • Saç boyasından uçan uçucu gazların solunum yoluyla vücuda germe ihtimali
  • Saç boyasındaki kimyasalların deri yoluyla vücuda girme ihtimali

Bu durumda saç boyasındaki kimyasallar önemliydi. Ben de saç boyalarından içerisinde kimyasal maddeler içermeyenleri araştırmaya başladım. Doğal olarak Organik saç boyalarına ve markalarına ulaştım. Aşağıda doğal saç boyaları ve markalarını listeledim. Siz bu markaları ve ürünleri değerlendirerek saç boyama işlemini gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Organik Saç Boyaları ve Markaları:

Organik adı sihirli bir anahtar gibi organik dendiğinde sağlığına değer veren kişiler için akan sular duruyor. Organik Nedir? Her şeyden evvel organik ürünün tanımı üretiminde, ambalajlanmasında ve korunması sırasında hiçbir kimyasal madde içermeyecek şekilde hazırlanan ürünlere organik deniliyor. Bu tür ürünler genellikle bitkisel ürünlerin özlerinden oluşuyor ve kimyasal maddeler içermiyor. Aşağıda organik olduğunu ve kimyasal maddeler içermediğini iddia eden ürünleri listeledim. İyice araştırarak bu ürünleri kullanmak isteyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Naturigin Organik İçerikli Saç Boyası:

Amerika’da yılın en iyi doğal ürünü ödülünü almış olan saç boyası özellikle amonyak ve paraben içermiyor. Çok çeşitli renk seçeneğine sahip olan ürün 30DK gibi kısa bir sürede %100 kapatma vaat ediyor. Ürün 12 çeşit doğal yağ ve çeşitli extratlarla hazırlanıyor ve kalitesini buradan alıyor.

  • Hoş ve hafif kokulu olması,
  • Tüm saç tiplerine uygun olması,
  • Kullanımının kolay olması
  • Kısa sürede saça nüfuz edebilmesi,

Gibi kıstaslar bu ürünün tercih edilebilirliliğini artırıyor.

Natural Colors Organik Saç Boyası:

Amonyak içermeyen bir diğer saç boyasıda Natural Colors dur. Ürünün ucuz oluşu ve bir çok kuaför tarafından tercih ediliyor oluşu lınabilirliğini artırıyor. Ancak hakkında detaylı bilgiye ulaşmak zor. Ürün satıcısı hayvanlar üzerinde denenmemiş olduğunu belirtiyor. Hayvan severler açısından sevindirici olsa da yan etkilerinin bilinmiyor oluşu kafa kurcalayan durumdur.

Koleston Bitkisel Organik Saç Boyası:

Bilindik saç bakım ürünü markası Kolleston ucuz ve etkili bir ürün hazırlayarak piyasaya sürmüş. Ürün 8 haftaya kadar dayana bilen yoğun renkli saçlar vaat ediyor. 25 farklı renk seçeneği ve açık, koyu gibi tonlarıda ürün seçenekleri arasında.

Logona Organik Bitkisel Krem Saç Boyası

BDIH doğal kozmetik sertifikalı ürün koyu kahverenkli saçlar için geliştirilmiş. Yapısında kimyasal barındırmayan ürün Doğal kına, kırmızı pancar, papatya özü gibi yalnızca bitkilerden elde edilen etken maddeler sayesinde etki ediyor. Ürünün üreticisi ürünün diğer saç boyaları gibi agresif kapatma etkisinin olmadığını bu sayede de saçın doğal yapısına zarar vermediğini iddia ediyor.

zigavus Bitkisel Krem Saç Boyası

Yoğun boya pigmentleri, besleyici doğal yağlar ve keratin ile zenginleştirilmiş olan ürün oldukça tatmin edici renk skalasını sizlere sunuyor. Ancak bitkisel demek organik demek değildir. Bu ürün de kimyasallar içeriyor ve organik olmaktan uzak gibi görünüyor.

Yazımı sonlandırmak istiyorum. Yukarıdaki ürünler kesinlikle örnek ürünlerdir. Bu ürünler gibi daha nice ürünler vardır. Sizler kısa bir internet araştırması yaparak ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?
Burun ve Üst Dudak Arasındaki Kırışıklıklar
Şeker Kullanarak Ölü Cildi Temizleme
DOĞAL YOLLARLA CİLT TEMİZLİĞİ
Kulaktaki Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?
Hamilelikte Saç Boyanır mı?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.