Organik Tarım Nedir?

Üretiminde yapay gübreler, sentetik ilaçlar, böcek ilaçları, genetiği değiştirilmiş organizmalar, tarım ilaçlarının kullanılmadığı sadece mekanik yöntemlerin ve doğal gübrenin kullanıldığı yöntemle yetiştirilmiş gıdalara organik gıda adı verilmektedir. Organik gıdanın yetiştirilebilmesi için özel tarım alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tarım alanlarının otoyollardan, sanayi bölgelerinden, maden işletme bölgelerinden, kentsel atıkların bırakıldığı bölgelerden, geleneksel tarımın yapıldığı diğer alanlardan kısacası kirlenebileceği veya bir şekilde kontamine olabileceği bölgelerin hepsinden belirli uzaklıkta olması gerekmektedir. Organik tarımla elde edilen organik tarım ürünleri vücuda zararlı olabilecek tüm kimyasallardan arındırılmış oldukları için doğala en yakın halde olan besinlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Evlilik Depresyonu
Aile içi etkin iletişim
ÇENE ALTINDA ŞİŞLİKLER NEDEN OLUR?
Bel Ağrısı
İmpetigo ve Belirtileri Nelerdir?
Zemzem
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.