PAPATYA ÇAYI
Çoğu kimse çocukluğunda papatyalara pek de dikkat etmeden kırlarda üzerlerine basa basa koşmuştur. Baharın habercisi, yeryüzünün beyaz renkli halısı olan papatya sadece güzel görünümü ile değil, genel sağlık açısından da mucizevi özellikleri olan bir bitkidir.

Her ne kadar ve çoğu durumda hali hazırda bulunmasa da, günümüzde marketlerdeki raflarda birçok bitki çayı arasında yerini almıştır. Yoğun iş temposu arasında kendinize küçük bir vakit ayırmak isterseniz, bu vakti papatya çayı ile değerlendirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Papatya çayı hem kışın neden olduğu soğuk algınlığı gibi yan etkilere hem de yapısındaki şifa verici kimyasallar sayesinde her mevsim kullanabileceğiniz bir ecza olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer çalışıyor ve kadınsal ağrılarınız varsa yada regl döneminizde düzensizlik mevcut ise günde 1-2 bardak papatya çayı içerek bu ağrılara oturduğunuz yerden bir son verebilirsiniz. Yada masa başı işlerinizden fırsat bulup hareket etmeye zamanınız yoksa ve bağırsaklarınızda problemler oluşmaya başlamışsa yine papatya çayınız en iyi dostunuzdur. Bu konuda papatya çayı hem bağırsakların düzene girmesini sağlar hem de bağırsak ve gaz sancılarına karşı da iyi geldiği bilinmektedir.

Eğer erkekseniz ve bayanlara benzer ağrılarda olduğu gibi testisleriniz ağrıyorsa yine imdadınıza papatya çayı yetişecektir. Papatya çayı genel aneljezik etkisi sayesinde her türlü ağrıyı dindirici özelliğe sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

ÇOCUKLARDA….
Papatya çayı sadece yetişkinlere hitap etmez. Çocukların da sancı ve abdominal ağrılarında güvenle kullanabilirsiniz. Yanı sıra ishal, döküntü ve balgam sökücü etkisi ile çocuğunuzu rahatlatır ve rahat bir uyku çekmesini sağlar. Çocuklar papatya çayını severek içmeyebilirler. Bu nedenle papatya çayına dilediğiniz oranda bal ile tatlandırabilirsiniz.

SAKİN OLUN!!!
Sakin olmak o kadar da zor değil. Sinirli ve kızgın yada her birine dalacak gibi bir haliniz mi var. Yapacağınız sadece birine kızmadan önce 1 bardak papatya çayı içmek. Bu çaya karşı sinir sisteminizin yapabileceği fazla bir şey yok. İçilen bu çay seyesinde sinirlerinizin yatıştığını, önceki halinizden eser kalmadığını göreceksiniz. Diğer yönden kişide uykusuzluk da sinir ve stres yapabilir. Uykusuzluk sorununuza karşı yatmadan evvel içeceğiniz bir bardak papatya çayı deliksiz bir uyku çekmenizi ve sabahın ne kadar erken olduğunu fark etmenize neden olacaktır.

DIŞTAN MÜDAHALE
Papatya çayını iltihaplı deri için de kullanabilirsiniz. Türlü türlü iltihap ve enfeksiyon için şifa verici bir bitkidir. Göz iltihabı, göz kapağı iltihabı, cilt, yüz güzelliği için güvenle kullanabileceğiniz bir bitkidir. Cildinizin tazelendiğini ve yenilendiğini fark edeceksiniz. Yine saçlarınızın parlaklık kazanmasını istiyorsanız papatya suyu ile yıkamanı yeterli.

GEBELERDE KULLANIM SAKINCALI OLABİLİR!!!
Papatyanın aşırı kullanımı mide bulantısı yapabileceğinden hamilelerin içmemesi yerinde olur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yaseminin Faydaları
NEDEN TERE TOHUMU KULLANMALISINIZ
Şifalı bitki; Börülce
Kuş Otu
Enginar
Böğürtlen
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.