Parabenler:

Bakım ürünlerinde bulunan bir madde grubu olan parabenler bu günlerde iyice tartışılır oldu. Genel olarak parabenler denilen bu madde cilt bakım ürünlerinin raf ömrün uzatmak amacıyla ticari olarak satılmaktadır. Fabrikasyon aşamasında cilt bakım ürünlerine katılan bu maddeler cilt bakım ürünlerinin ömrünü hatırı sayılır bir zaman aralığında uzatmaktadır.

Peki, Parabenler neden tartışılmaktadır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bağımsız araştırma grupları bu bakım ürünlerine katılan parabenlerin cilt kanseri ve meme kanserine neden olduğunu bildirmişlerdir. Ancak, parabenlerin kansere neden olduğunu kesin olarak kanıtlayacak bir çalışma yoktur. Bazı istatistiksel yollarla bu maddelerin kansere neden olduğu tezini ilk defa yayınlayan Amerikada faaliyet gösteren bazı araştırma şirketleri olmuştur. Ancak yine Amerikada faaliyet gösteren FDA(Amerikan gıda ve ilaç dairesi) bu bulguların kesin olmadığını, mevcut verilere göre Parabenlerin ve paraben içeren cilt bakım ürünlerinin güvenilir olduğunu ve bu ürünleri kullanmanın herhangi bir tehlike içermediğini belirtti.

Paraben İçeren Ürünler Hangileridir? Paraben içeren ürünleri nasıl anlarız?

Bu ürünlerin adlarının burada yayınlanması mümkün değildir. Ancak, siz ürünlerin üzerini okuyarak paraben içeren ürünleri kolaylıkla anlayabilirsiniz. İçindekiler etiketinde Metilparaben, proplyparaben, isopropilparabene isobutylparaben, bütilparaben, sodyum bütilparaben ibareleri bulunan ürünler paraben içermektedir.

Parabenler Gerçekten Tehlikeli midir? Ne yapmamızı Önerirsiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Paraben içeren ürünleri kullanıp kullanmamak tamamen sizin tercihinize kalmış birşeydir. Parabenler hakkında kesin bir kanıt olmamasına rağmen şüpheler dile getirilmiştir. Sizlere tavsiyemiz doğal yaşamaktır. Örneğin güneşin çok yakıcı olduğu zamanlarda dışarıya çıkmamak en iyi cilt bakım ürünü bir güneş kreminden daha da etkili bir güneşten korunma yöntemidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
DUDAK ŞİŞMESİ
Klio vermedeki zorluk
Kalp Krizi Tanımı ve Nedenleri
EKLEM AĞRISI İLE HANGİ BELİRTİLER ORTAYA ÇIKAR?
Sürekli Her Zaman Üşüyorum
KARIN AĞRISI İLE HANGİ BELİRTİLER OLUŞABİLİR?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.