PARFÜM UZMANINDAN MÜKEMMEL ÖNERİLER
Ardınızdan yeller estiren bir kokunuzun olmasını mı istiyorsunuz?  Yel estireyim derken kasırga çıkarmayın. Doğru seçim, doğru kullanım ve doğru sonuçlar elde etmek için bize kulak vermeniz yeterli. Teninizin seçimi hangi parfüm? Hangi mevsimde hangi kokular gider? Kalıcı parfüm kokusunun sırrı da ne? Öğrenmek için okumanız yeterli.
Kokunuzu Kullanırken: Öncelikle parfümünüzün markası ve türü ne olursa olsun onu nasıl kullanmanız gerektiğini bilin. Özellikle de ne kadar kullanacağınızı. Hoş bir koku estirerek çekici olayım derken ortamı kokuya gömerek itici olmayın. Aklınızda bulunsun bu insanlarda daima kötü bir etki bırakır. Parfümünüzü az miktarda sıkıp sadece yakınınızdakilerin duyabileceği kadar kullanmanız yeterli.
Kokunuzun Kalıcı Olması İçin:
Parfümünüzün kalıcı olması için yapmanız gereken, kokunuzu vücudunuzun sıcak ve kuytu yerlerine sürmek. Bu kokunuzun kalıcılığını sağlamakla birlikte kokunun hafif ve hoşça yayılmasını da sağlar. Bu kuytu denilen yerlerden en uygunları, kulaklarınızın arkası, boynunuz, bilekleriniz ve göğüslerinizin arasıdır. Çünkü bu bölgelerden geçen damarlar, kalbinizin her atışında kokunuzun hafif hafif duyulmasına neden olur. Parfümünüzü sıkarken sizden 15 cm uzakta olmasına dikkat edin ve ellerinizle yaymak yerine kokuyu kendi haline bırakın.           Kokunuzu Seçerken:
Birbirinden çekici, yüzlerce koku çeşidi arasından bir seçim yapmanızın oldukça zor olduğunu biliyoruz. Bu konuda oldukça haklısınız. Parfüm seçimi çok önemli olmakla birlikte çok da çetrefilli bir iştir. Bu sebeple parfümünüzü almadan evvel bileğinize bir miktar sıkın ve hiç acele etmeden vücut ısınızla birlikte parfümünüzün gerçek kokusuna ulaşmasını bekleyin. Eğer yinede kararsızsanız ve emin olamıyorsanız kokunuzu bırakın mevsimler belirlesin. Doğa size en doğru seçimi yaptıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


İLKBAHARIN PARFÜM SEÇİMİ
İlkbaharın nasıl bir mevsim olduğunu bilirsiniz. İnsanın içini kıpır kıpır eden, havasıyla sebepsiz mutluluklar veren, en canlı en çiçekli mevsimdir kendisi. Doğanın hareketlenmeye başladığı bu mevsimde ancak çiçeksi ve hareketlendirici kokular tercih edilebilir. Bu mevsimin çiçeklerle dolu kokularını duyarken kendimizi her zamankinden daha kadınsı ve daha romantik hissederiz. İşte hislerimize tercüman olan bahar kokuları…

Gül, zambak, papatya, baharın vazgeçilmez kokuları olmakla birlikte kendinizi daha narin ve hassas hissediyorsanız, menekşe, yabani gül, leylak ve frezya kokuları sizleri bekliyor. Gösterişten hoşlanan, dağıtmayı seven ve bağımsızlığına düşkün biriyseniz, yaseminleri, leylakları kendinize eş kabul edin. Kokunuzu seçerken karakter özelliklerini kesinlikle göz ardı edip yabana atmayın. Bırakın kokunuz sizi yansıtsın.

YAZIN TERCİHİ MANDALİNA
Yaz aylarının parfüm düşmanı olduğu fikrini atın artık kafanızdan. Havada ki nemin ve aşırı sıcaklığın parfümünüzün çabuk uçmasına neden olduğunu biliyoruz ve bunun üstesinden nasıl gelebileceğinizi de öyle. Yapmanız gereken yalnızca yağ oranı düşük olan parfümler seçmek. Ve unutmamak gerekir ki bunaltıcı sıcakların etkisinden kurtulup biraz ferahlamak için mutlaka hafif ve taze kokular tercih etmelisiniz. Bu sayede kendinizi çok daha ferah ve rahatlamış hissedeceksiniz. İşte o hafif, taze, ferah ve rahatlatıcı kokular; limon, mandalina, greyfurt ve neft yağı özlerinin bulunduğu parfüm kokuları bu aylarda sizlerin daima yardımcınız olacak, günün yorgunluğunu üzerinizden atmanızı ve enerjinizin yerine gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca açık mekanları tercih ederken, adaçayı, nane,  kişniş, fesleğen ve lavanta kokularını tercih etmenizi öneririz.

ERİKLİ SONBAHARLAR
Yaz bitti ve artık yoğun hareketlilik yerini durgunluğa bıraktı. Yaşam tarzınızda ki bu değişime kokularınızı da tabi tutun. Artık hareket ve canlılığın yerine romantizmi ve sakinliği yerleştirin. Düşen sarı yapraklara uyum sağlayarak etrafınıza bir dinginlik yayın. Ve sonbaharın kokular; çilek, şeftali ve erik gibi kokular ile ılık ve taze lavanta, bergamot gibi bitki özlerinden meydana gelen parfümler… Bütün bunlara ilaveten çam ağacı özünden hazırlanılmış kokuları orman tazeliğini yansıtmak içinde kullanabilirsiniz.

KIŞA GELEN GÜL AĞACI
Kış aylarlarının en avantajlı yanı parfüm kokularının daha uzun ömürlü olması. Hava şartları sayesinde kokunuz daha iyi müdafaa ediliyor. Çünkü kış ayı koku moleküllerinin çok uyuşuk olmasını sağlar ve bu sayede kokunuz daha kalıcı olur. Ve böyle bir mevsimde parfüm kokunuzu gün boyu duymak niyetindeyseniz güçlü ve baharatlı kokular sürmenin tam zamanı. Gizemli bir hava oluşturmak ve tutkulu bir kokuya sahip olmak istiyorsanız, vanilya kökleriyle beslenmiş bir parfümü yada kehribar özlü kokuları tercih edin. Kış mevsiminin en can alıcı kokusun ise kuşkusuz gül kokusu. Gül ağacının tütsüler yada deri kokusuyla birleşiminden ortaya çıkan sıcak ve kadifemsi kokusu bu aya en yakışan ve en çok tercih etmeniz gereken koku.

Peki sahil gezintilerinze eşlik edecek olan ideal koku nasıl olmalı?
– Kesinlikle alkol miktarı az yahut alkolsüz kokuları tercih edin. Çünkü güneş ışınları ultraviyolesiyle kullandığınız parfümde bulunan alkol ile temasa geçer ve buda cildinize zarar verir. Sahile giderken sürdüğünüz kokunun içinde susam yağı olması yeterlidir aslında çünkü susam yağı doğal üretilen bir koruyucudur. İçerisinde güneşin ultraviyole ışınlarına karşı koruyu bulunduran bazı parfümler de bulunmakta bunları kullanmanız en uygunu.

BAYANLAR İÇİN KOKU ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
Meyve:
Hafif ve hoş bir etki bırakır. Genel aromaları; bergamot, limon,çilek, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeğidir. İçlerindeki en yaygın koku çilektedir. Çiçek, taze, canlı ve neşeli bir aromaya sahiptir. En geniş koku grubudur. Çilek, çilek yaprakları, yağı ve tohumlarını içerirken yanlarına misk, ağaç, meyve, yeşil bitkiler ve aldehitleri alırlar.
Şipre: Kalıcı ve zengin bir koku olmakla birlikte kuvvetli esans kokularının karışımından oluşurlar. Ana kokuları; ağaç, meşe yosunu, misk ve patçulidir. Bu kokulara genellikle çiçek ve meyve kokuları eşlik eder.
Oryantal:
Sıcak ve şehvet uyandırıcı bir koku için ilk tercihiniz bu olmalı. Temel kokuları misk, vanilya, amber, hoş kokulu ağaçlardır. Bu kokulara genellikle egzotik çiçek ve baharat kokuları eşlik eder.

BAYLAR İÇİN KOKU ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
Aromatik:
 Erkekler için dinamik bir kokudur. Ana kokusu adaçayı, biberiye gibi bitki esanslarıdır. Deniz ve çiçek kokuları ile karıştırılmıştır.
Meyve:
Taze, hoş ve hafif kokulardır. Bergamot, portakal, limon, mandalinadan yaralanılır. Ağaç ve baharat kokularıyla da karıştırılır.
Ağaç:
Sıcak ve keskin bir kokudur. Sandal ağacı, patçuli, sedir ağacı ve vetiverler kullanılır. Baharat, deniz ve aromatik kokularla da karıştırılır.
Oryantal:
Ağır ve egzotik bir erkek kokusudur. Baharatlar, ağaç ve vanilyadan yararlanılır.

PARFÜMLER NASIL SAKLANMALI?
Mutlaka serin ve kapalı bir yerde saklamalısınız; Onca para saydığınız ve sizin için büyük önem taşıyan parfümünüzü sadece kullanırken değil saklarken de dikkatli olun. Parfümünüzü kullanamadan kokusunun değişmesini ve bozuk bir koku halini almasını istemiyorsanız onu mutlaka yüksek sıcaklık, nem ve güneş ışıklarından koruyup muhafaza edin. Korumak için serin ve de kapalı bir yer seçmeniz yeterli mesela çekmeceniz gibi.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gıdık Nasıl Giderilir
Günlük El ve Ayak Bakımı
Yüz Ameliyatı
Uyluktaki Selülitler Nasıl Geçer
Elektroliz Epilasyon
Yara – Jilet İzi Giderme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.