PARLAK BİR CİLT İÇİN BUNLARA DİKKATParlak Bir Cilt İçin Bunlara Dikkat

Cilt üzerinde biriken ölü hücreler cildin mat ve pürüzlü görünmesinde yol açar. Bu nedenle cildin daha parlak olması renginin açılması için düzenli olarak temizlenmesi önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

#### Cildi temizlemenin etkili yollarından birisi, şeker veya tuzdan oluşan bir cilt fırçalayıcısı kullanmaktır. Banyo ya da duş esnasında, cildinizi ıslatın ve tüm vücut üzerinde cildi hafif dairesel hareketlerle ovalayın. Bu şekilde sağlıklı bir yolla cildinizi parlatmış olursunuz.

  • Yüz bölgesindeki pullanmayı temizlemek içinse daha yumuşak bir fırçalama uygulanması gerekir. Yulaf ya da badem ezmesi yüz bölgesindeki cilt için zarar vermeyen etkili özelliklere sahiptir.
  • Vücudunuzdaki ölü cilt hücreleri temizlemenin bir yolu da doğal liflerden yapılmış bir fırça kullanmaktır.

#### Cildinizi nemli tutun. Cildinizi nemli tutmanız, gözenekler üzerinde ölü hücrelerin birikmesini engelleyecektir. Banyo veya duştan çıktıktan sonra daha parlak bir cilt için günlük olarak nemlendirici kullanın. Alkol cildin kurumasına yol açtığından dolayı alkol içermeyen bir nemlendirici krem ​​seçiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Hindistan cevizi yağı da cilt görünümünü parlak ve genç tutan başka önemli bir nemlendiricidir. Duştan veya banyodan çıktıktan sonra kollar ve bacaklara hindistan cevizi yağı sürün. Elbiselerinizi giymeden önce cildin yağı tam emmesi için yaklaşık 10 dakika bekleyiniz.
  • Jojoba yağı da cilt için harikadır ve nemlendirici özelliği de bulunmaktadır. Zeytinyağı veya badem yağı da cildinizde harikalar yaratabilir.

#### Güneşe maruz kalma süresini sınırlayın. Dışarı ve güneşe çıkmadan yaşamak imkansızdır ama mecbur kalmadıkça güneşe maruz kaldığınız süreleri kısaltmanız cildinizin koyulaşmaması için faydalı olacaktır. Güneşe çıktığınızda cildinizi bronzlaşmaktan korumanız için aşağıdaki önlemleri alabilirsiniz:

  • SPF değeri 30 ve daha yüksek olan güneş koruyucu kremlerini kullanın. SPF değeri daha düşük olan güneş kremleri güneş ışınlarının cildi olumsuz etkilemesine karşı yeterince koruyucu olmayabilir. Gerektiğinde gün boyunca yeniden uygulayın.
  • Geniş kenarlı bir şapka giyiniz. Yüzünüz, boyun ve omuz bölgelerinin güneşten korunmasına yardımcı olacaktır.Parlak Bir Cilt-geniş kenarlı şapka
  • Uzun kollu gömlek ve uzun pantolonlar giyin. Yaz aylarında sıkmayan, serin tutacak rahat giysiler tercih ediniz.
  • Güneşe fazla çıkmayın derken tamamen güneşten kaçmak da zararlıdır. Çünkü vücudunuzun kemik sağlığı ve diğer hayati fonksiyonları için gerekli olan D vitamininin üretilmesi cildin güneşi görmesine bağlıdır.

BUNLARDAN KAÇININ

#### Cildinizde ağartıcı veya diğer tehlikeli kimyasalları asla kullanmayınız. Ten rengini açmak için ağartıcı, amonyak ve diğer ev temizlik ürünlerinin kullanımı ile ilgili dolaşan birkaç tehlikeli mitler vardır. Bu kimyasallar cilde çok zararlıdır ve uzun vadede hasarlar yaratabilir. Hasarlı cilt ise daha koyu tende görünür. Dolayısıyla varmayı hedeflediğiniz sonucun tam tersi bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle kimyasallardan kaçının.

#### Sahte güzellik standartları sunan ürünleri satın almayın. Ne olursa olsun cildinizin doğal rengi çok güzeldir. Cildinizin ten rengini limon suyu gibi doğal yöntemlerle biraz açmaya çalışabilirsiniz. Fakat doğal rengini tamamen değiştirmek için uğraşmayınız. Farklı bir ten rengine sahip olmaya çalışmak yerine kendinizi olduğunuz gibi kabul ediniz. Eğer koyu tenli doğmuş iseniz, güzelliğinize sahip çıkın ve kimsenin değişmenizi istemesine izin vermeyin.

  • Dünya çapında birçok kadın açık tenin koyu tene göre daha yüksek bir güzellik standardı sunduğunu kabul varsaymaktadır. Diğer birçok kadın ise cildinin biraz daha koyulaşması ve bronzlaşması için cilt kanseri riskini bile göze alarak paralar harcamaktadırlar. Dünya genelinde kadınlar arasında bu şekilde farklı çabalar görülmektedir.
  • Güzel bir cilde sahip olmaya gelince, yapabileceğiniz en önemli şey cildinizi sağlıklı tutmaktır. Cildimiz vücudun en büyük organı olduğu için en büyük ilgi ve bakımı hak etmektedir. Bu amaçla iyi beslenin, vücudunuzu susuz bırakmayın, kurumasına ve pullanmasına izin vermeyin ve sağlıklı bir görünüm için yeterince nemlendirmeye çalışın.

Önemli İpuçları

Ayrıca yüzünüze domates püresi de sürüp 20 dakika bekletebilirsiniz.

Güneşten tamamen kaçınmayın. Zararlı ultraviyole ışınları olduğu gibi vücut için çok önemli olan D vitamininin üretilmesi için de bir o kadar gereklidir.

Bu karışımı gün aşırı şekilde uygulamanız ten renginizde önemli ölçüde açılma sağlayacaktır. Cildin koyulaşmasını önlemek için gün boyunca doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmasından kaçının.

Bol su içiniz ve güneşten koruyan elbiseler giyiniz.

Cilt renginde açılma sağlayan karışımlardan biri olan elma sirkesi ve buğday unu karışımını da haftada iki defa uygulamaya çalışın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?
Aromatik Yağlar İle Cilt Temizleyici Krem Yapımı
İyi Bir Makyajın İncelikleri Nelerdir?
Gözlerinize İyi Bakın
Cildinizi Nasıl Gençleştirebilirsiniz
Güzelliğiniz Söz konusu, Bu hatalar Sık Yapılıyor
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.