PARMAK ŞİŞMESİ

Sponsorlu Bağlantılar

PARMAK ŞİŞMESİ NEDİR?
Parmak şişmesi parmak dokusundaki bir enfeksiyon yada eklem sıvısı birikmesinin bir işaretidir. Parmak şişmesi ciddi infeksiyon, inflamasyon, travma ve diğer anormal durumlar sonucu oluşabilir. Genel olarak parmak şişmesi kadınlarda adet öncesi sendromu veya hamilelik sırasında genel olarak sıvı retansiyonu sonucu oluşabilir.

Durumun ciddiyeti tek veya parmakların hepsinin şişmesine bakılarak biraz olsun kestirilebilir. Tek parmaktaki şişlikler travma, enfeksiyon veya artrit gibi iltihaplı durumların bir göstergesi olabilir.

Şişmiş bir parmak ciddi bir enfeksiyon veya inflamasyon belirtisi olabileceğinden bu belirtilerle ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için alanında uzman bir doktora görünmenizde yarar var. Özellikle de parmak şişmesi belirtisine ek olarak ağrı, kızarıklık ya da parmak bölgesinde sıcaklık belirtileri de eşlik ederse derhal bir doktora görünün.

Yazar Hakkında
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları

  • badri avdo

    parmak şişmesi tamamen bağarsık hastalığıyla ilgili bir rahatsızlık belirtisidir hastalık özellikle soğuk havalarda kendisini gösterir tedavisi pehriz ve spor dur ayrıca bol bol su içilmeli soğuk ortamlardan kaçınılmalıdır. aksi takdirde ilerleyen yaşlarda bağırsak kanserine yakalanma riski yüksektir

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız
  • Kanal D Doktorum Programı
  • Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

  • Samanyolu TV Hayatın Nabzı Programı
  • Opr. Dr. Bülent Erkurt'un sunumuyla Hayatın Nabzı hafta içi her sabah, saat 08:30'’da Samanyolu TV'de

  • ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER
  • “ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor