PARMAK ŞİŞMESİ NEDİR?

Parmak şişmesi parmak dokusundaki bir enfeksiyon yada eklem sıvısı birikmesinin bir işaretidir. Parmak şişmesi ciddi infeksiyon, inflamasyon, travma ve diğer anormal durumlar sonucu oluşabilir. Genel olarak parmak şişmesi kadınlarda adet öncesi sendromu veya hamilelik sırasında genel olarak sıvı retansiyonu sonucu oluşabilir.

PARMAK ŞİŞMESİNİN NEDENLERİ VE SONUÇLARI NELERDİR?

Sponsorlu Bağlantılar

Durumun ciddiyeti tek veya parmakların hepsinin şişmesine bakılarak biraz olsun kestirilebilir. Tek parmaktaki şişlikler travma, enfeksiyon veya artrit gibi iltihaplı durumların bir göstergesi olabilir.

PARMAK ŞİŞMESİ İLE HANGİ BELİRTİLER ORTAYA ÇIKABİLİR?

Şişmiş bir parmak ciddi bir enfeksiyon veya inflamasyon belirtisi olabileceğinden bu belirtilerle ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için alanında uzman bir doktora görünmenizde yarar var. Özellikle de parmak şişmesi belirtisine ek olarak ağrı, kızarıklık ya da parmak bölgesinde sıcaklık belirtileri de eşlik ederse derhal bir doktora görünün.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    badri avdo

    parmak şişmesi tamamen bağarsık hastalığıyla ilgili bir rahatsızlık belirtisidir hastalık özellikle soğuk havalarda kendisini gösterir tedavisi pehriz ve spor dur ayrıca bol bol su içilmeli soğuk ortamlardan kaçınılmalıdır. aksi takdirde ilerleyen yaşlarda bağırsak kanserine yakalanma riski yüksektir

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Göğüs Ağrısı Nedenleri
Bulantı Nedenleri
EKLEMLERDE AĞRI VE SIZI
Alzheimer
Mide Sarkması
Miğren,
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.