Patlıcanın faydaları nelerdir?patlıcanın faydaları nelerdir

Patlıcan, çok düşük kalorili, yüksek lifli mükemmel bir besindir. Patlıcan ile ilgili çok yanlış bilgiler bulunmaktadır. Yapılan araştırmalarda patlıcanın içerisinde magnezyum, kalsiyum, C vitamini, niasin, B vitaminler ve özellikle patlıcanın dış kabuğunda nasunin denilen bir kimyasalın olduğu belirlenmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle nasunin hücre hasarının engellenmesinde, vücutta toksin maddelerin atılmasında, dolayısıyla vücudun kansere karşı korunmasında çok etkili olduğu da belirlenmiştir. Nasunin pigmenti vücutta eğer fazla demir varsa bununda atılımının hızlandırmaktadır.

Ancak anemik bireylerin bu durumda patlıcanı daha dikkatli tüketmeleri önerilmektedir. Patlıcanın içerisindeki vitaminlerden ve minerallerden maksimum derecede faydalanmak için kızartılmış olarak tüketilmesi önerilmemektedir.

Közlenmiş olarak veya tencere içerisinde karışık sebzelerle beraber tencere yemeği olarak tüketilmesi önerilmektedir. Yine patlıcanı pişirirken üzerindeki bütün siyah veya mor kabuğununda soyulmamasına dikkat etmekte fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Prostat Bezi Büyümesi Önlenebilir mi?
İştah Kesen Besinler
Açık Yaralarda Hangi Besinler Yenmemeli
Sağlıksız Sanılan 5 Sağlıklı Gıda
Diyette Meyve Tüketimi
Lastik Göbek Nedir? Nasıl Eritilir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.