PENİS AĞRISI
Penis ağrısı veya penil ağrı, peniste dahili veya harici herhangi bir ağrı veya rahatsızlık türüne verilen genel addır. Erkek üreme sisteminin bir parçası olan penis çoklu parçalardan oluşmuş dıştaki bir yapıdır. Bu yapıda penisi karın duvarına bağlayan kök, gövde (şaft), glans penis (baş) ve üretra (vücudun sperm ve idrarını dışarı nakil eden boru) bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca peniste kaslar, sinirler, kan damarları ve dik olduğunda penisi destekleyen penil kasık bağları da bulunmaktadır. Penis içinde süngerimsi erektil dokusundan yapılmış üç odacık vardır. Bu odalar cinsel uyarılma sırasında genişleyerek kan ile dolar ve ereksiyonun meydana gelmesini sağlar.

Altta yatan nedene bağlı olarak, penis ağrısı ani başlayabilir ve kısa sürebilir veya yavaş yavaş gelişip ve devam edebilir. Penis ağrısında ayrıca sıkıcı bir ağrı ve keskin bir sancılanma şeklinde olabilir. Bunun dışında penis ağrısına bazı cinsel yolla bulaşan hastalıklar dahil olmak üzere alerji, yaralanma ve enfeksiyon gibi hastalıklar gibi çeşitli nedenlerle oluşabilir. Penis ağrısı ayrıca, bir kimsenin ereksiyonunun engellenmesi yada bir erkeğin cinsel sağlığını ve doğurganlığını etkileyen durumlar nedeniyle de olabilir. Penis ağrısının bazı nedenleri idrar yapmayı bozabilir, zorlaştırabilir, mesane ve böbrekler gibi ilgili organlara zarar verebilirler.

ERKEKLERE UYARI !!!
Sık sık tıbbi müdahale gerektiren bir hastalık ya da durumun neden olduğu penis ağrınız varsa acil tıbbi yardım alın. Eğer siz ya da sizinle olan birinde ağrılı veya dört saatten fazla süren bir ereksiyon varsa (112) derhal tıbbi yardım alın. Ayrıca penis veya testiste travma veya yaralanma, testis ağrısı, ya da ereksiyon sırasında penisten bir hafif bir patlama veya çatlama sesi duyarsanız yada yaşarsanız acilen bir doktora görününüz.

Sponsorlu Bağlantılar

DİKKAT: Penis ve testis ile sorunlarınız ile hastahanelerin üroloji (BEVLİYE) bölümü ilgilenmektedir.

Penis Ağrısı Nedenlerini Öğrenmek İçin Tıklayınız !!!!

“Penis Ağrısı ile Başka Hangi Belirtiler Görülür” öğrenmek için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Turuncu Meni Nedenleri Nelerdir
Bunyon Nedenleri ve Tedavisi
Erkekte Cinsel İşlev Bozuklukları
Düşük Testosteron Nedenleri
Penis Eğrilikleri
Varikosel Nedir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.