penis boyu ne olmalıPENİS BOYU
Erkeklerin cinsellik konusunda endişe ettikleri veya kaygı duydukları noktalardan birisi de “Penisimin boyu normal mi?” sorusudur. Baştan belirtelim ki, penisin boyunun büyük olmasının cinsellikle bir ilgisi yoktur. Önemli olan penisin kullanılabilme kalitesidir.

Tek başına penisin iyi bir performans göstermekte hiçbir etkisi yoktur. O nedenle penisin boyu ne olursa olsun, anormaller dışında birlikte olduğunuz partnerinizle uyum saylamanız çok daha önemlidir. Çoğu zaman büyük bir penis(18 cm üstü), küçük bir penise göre daha fazla sorun oluşturur. Büyük bir penis, ilişki sırasında kadına zevk yerine, acı vermektedir. Bunun yerine sertliğini uzun süre tutabilen daha küçük bir penise sahip olmak daha avantajlıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ölçülere gelince. Halk arasında gerçeğe uymayan bir takım var sayılan ölçüler vardır. Küçük, yani 7 cm olursa kötü 35 cm olursa iyi gibi bir ölçünün hiçbir gerçekle uygunluğu bulunmamaktadır. Çünkü penis boyutu kişiye özel bir boydur. İnsanların kafa ve el büyüklükleri, beden boyu ile doğru orantılıdır. Penis boyu da bu orantılara bağlı olarak değişebilmektedir.

1, 70 cm. boyunda olan bir insanda penis boyu 6cm söz konusu ise bir anormallik vardır. Bu küçüktür. Ya da 1, 70 boyunda olan bir insanda 35–40 cm.den de söz edersek bu da normal değildir.

Ergenliğe ulaşmış bir erkekte sönük penis uzunluğu 5 ile 9 cm. arasında değişebilmektedir. Sertleşme halinde ise kişiye özel olarak ortalama penis boyu 12–18 cm arasındadır. Yaygın olan kanının tersine penisin büyüklüğü, deri rengi veya boy ile ilgili de olmayabilir. Yani kısa boylu birinin penisi uzun boylu birininkinden büyük ya da bir zencininki bir beyazdan daha küçük olabilir. İlaveten gevşekken büyük görünen bir penis sertleştiğinde daha büyük bir hal almayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıda sayılan ölçülerin dışında olan normalin altındaki penisler, cinsel ilişki sırasında ve psikolojik yönden erkeklerde problem oluşturacaktır. Normalin altındaki penislere günümüzde yapılan ameliyat teknikleri sayesinde boyları uzatılabilmektedir. İnce ise de kalınlaştırılabilmektedir.

Bir penisin kadın için çok büyük olması çok nadir görülen bir durumdur. Çünkü vajina, her büyüklükte ve kalınlıktaki penis için kendini ayarlayabilen esnek bir organdır. Büyük bir penise, küçültme ameliyatı yapılamamaktadır. Gerekirse ilişki sırasında kayganlaştırıcı kullanılabilir, derine inen pozisyonlar tercih edilmeyebilir veya araya yastık koyarak bu problem aşılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    adem

    Ben 20 yasindyim sag yumurtaligim soldakinden buyuk ameliyat oldum kis var dediler simdi agriyoo sancilarlniyrum sirtim belim ayagim hepsi agriyoo ne yapcagimida bilmiyrum artik tskk

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kızların sünnet edilmesi
Kafa Yaralanmaları ve Belirtileri
Dirsekte Kitle, Yumru, Beze, Şişlik
Rota Virüsü Hangi Hastalığa Yol Açar
Kulak Kiri Nasıl Temizlenir?
Ayak Parmak Arası Kaşıntısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.