Penis Büyütme Ameliyatı

Sponsorlu Bağlantılar

PENİS BÜYÜTME
Erkeklerin cinsel hayatını etkileyen, ciddi performans kayıplarına ve işlev bozukluklarına neden olan küçük bir penis, büyütme ameliyatları ile büyütülebilmektedir. Penis büyütme eskiden beri erkeklerin ilgi alanını oluşturmaktadır. Peki, ne kadarlık bir penise küçük denir? Penis boyu normalde 12 cm altında olan yani 10 cm olan penislere, küçük denmekte ve penis boyu büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyatlar dünya çapında başarılı ve yaygın olarak yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası penis boyu 4- 5 cm.ye kadar büyütülebilmektedir.

AMELİYAT NASIL YAPILIR?
Bütün insanlarda penisin üçte biri gömülüdür, yani derinin altında yağ dokusu içindedir. Kişinin biraz da yağlı yapıda olması demek penisin neredeyse yarı yarıya gömülü olduğu anlamına gelir. Penis ameliyatı,  penisi leğen kemiğine bağlayan iki tane bağın gevşetilmesini ve gömülü kısmı dışarı çıkartılmasını amaçlayan bir ameliyattır. Ameliyat sonrası peniste 4- 5 cm. uzama sağlanabilmekte, dikleşme ve sertleşme gücünde bir azalma olmamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ameliyata gelince;
Ameliyat iki yönlü yapılıyor. Yani pensin üst ve alt kısmı. Öncelikle üst kısımda penisi leğen kemiğine bağlayan kaslar, kemiğe yakın yerden gevşetilerek penis uzatılabiliyor. Bu şekilde bir uzama, üst bağlar kesilip gevşetildiği için aşağıya doğru olmaktadır. Yani penisin dikleşme gücü azalmaktadır.

Buna karşıt olarak da penis altında torba derisini (skrotum), penise yapıştırılan kök kısmı 4–5 cm daha aşağı alınabiliyor. Bu sayede hem alttan hem üstten penisin boyu uzatılabiliyor. Bunlara ilaveten, penisin üst kısmındaki yani karın bölgesindeki derinin altındaki yağlar temizlenerek, deri karın derisine yapıştırılabiliyor. Dolayısıyla bu sayede bir uzama söz konusu olabiliyor. Ameliyat sonrasında vakumlu cihazlarla penis çekilerek gömülü kısım dışarı alınmaktadır.

Penis kalınlaştırma ameliyatlarında ise kişinin kendisinden alınacak yağ veya deri-yağ tabakası penis derisi altına nakledilerek yapılmaktadır.

 

AMELİYAT SONRASI
Penis büyütme ameliyatları yapılmadan önce hasta çok iyi bilgilendirilmelidir. Çünkü ameliyat sonrası devrede sorunlar oluşabilir. Hasta bunlara hazırlıklı olmalıdır. Ama genel anlamda bir problem oluşmamaktadır. Sağlanacak büyüme her hastada farklı olabilmektedir. Ameliyat sonrası iki ay kadar cinsel ilişki yapmamak gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Piyasada penisi büyüttüğü ileri sürülen vakum pompaları kullanılmamalıdır. Bu araçlar, peniste tahribata neden olabilmekte ve geçici küçük uzama sağlamaktadırlar. Uygulama bırakıldıktan sonrada eski haline geri dönmektedir. Yanı sıra, penisi büyüttüğü iddia edilen ilaç ve haplar ticari olmaktan öte geçmemektedir.

Yazar Hakkında
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları


  • ben ameyat olmak istiyorum.

    eğer yaşınız 19 un üzerindeyse ve cinsel organınızın boyu 10 cm nin altındaysa uygun bir doktora basvurabilirsiniz. Cinsel organ 20 yasına kadar büyür. 10 cm nin üzerindeki cinsel organlar fonksiyoneldir. Ameliyat risklidir sertleşme sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız
  • Kanal D Doktorum Programı
  • Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

  • Samanyolu TV Hayatın Nabzı Programı
  • Opr. Dr. Bülent Erkurt'un sunumuyla Hayatın Nabzı hafta içi her sabah, saat 08:30'’da Samanyolu TV'de

  • ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER
  • “ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor