PENİS BÜYÜTME
Erkeklerin cinsel hayatını etkileyen, ciddi performans kayıplarına ve işlev bozukluklarına neden olan küçük bir penis, büyütme ameliyatları ile büyütülebilmektedir. Penis büyütme eskiden beri erkeklerin ilgi alanını oluşturmaktadır. Peki, ne kadarlık bir penise küçük denir? Penis boyu normalde 12 cm altında olan yani 10 cm olan penislere, küçük denmekte ve penis boyu büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyatlar dünya çapında başarılı ve yaygın olarak yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası penis boyu 4- 5 cm.ye kadar büyütülebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

AMELİYAT NASIL YAPILIR?
Bütün insanlarda penisin üçte biri gömülüdür, yani derinin altında yağ dokusu içindedir. Kişinin biraz da yağlı yapıda olması demek penisin neredeyse yarı yarıya gömülü olduğu anlamına gelir. Penis ameliyatı,  penisi leğen kemiğine bağlayan iki tane bağın gevşetilmesini ve gömülü kısmı dışarı çıkartılmasını amaçlayan bir ameliyattır. Ameliyat sonrası peniste 4- 5 cm. uzama sağlanabilmekte, dikleşme ve sertleşme gücünde bir azalma olmamaktadır.

Ameliyata gelince;
Ameliyat iki yönlü yapılıyor. Yani pensin üst ve alt kısmı. Öncelikle üst kısımda penisi leğen kemiğine bağlayan kaslar, kemiğe yakın yerden gevşetilerek penis uzatılabiliyor. Bu şekilde bir uzama, üst bağlar kesilip gevşetildiği için aşağıya doğru olmaktadır. Yani penisin dikleşme gücü azalmaktadır.

Buna karşıt olarak da penis altında torba derisini (skrotum), penise yapıştırılan kök kısmı 4–5 cm daha aşağı alınabiliyor. Bu sayede hem alttan hem üstten penisin boyu uzatılabiliyor. Bunlara ilaveten, penisin üst kısmındaki yani karın bölgesindeki derinin altındaki yağlar temizlenerek, deri karın derisine yapıştırılabiliyor. Dolayısıyla bu sayede bir uzama söz konusu olabiliyor. Ameliyat sonrasında vakumlu cihazlarla penis çekilerek gömülü kısım dışarı alınmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Penis kalınlaştırma ameliyatlarında ise kişinin kendisinden alınacak yağ veya deri-yağ tabakası penis derisi altına nakledilerek yapılmaktadır.

 

AMELİYAT SONRASI
Penis büyütme ameliyatları yapılmadan önce hasta çok iyi bilgilendirilmelidir. Çünkü ameliyat sonrası devrede sorunlar oluşabilir. Hasta bunlara hazırlıklı olmalıdır. Ama genel anlamda bir problem oluşmamaktadır. Sağlanacak büyüme her hastada farklı olabilmektedir. Ameliyat sonrası iki ay kadar cinsel ilişki yapmamak gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Piyasada penisi büyüttüğü ileri sürülen vakum pompaları kullanılmamalıdır. Bu araçlar, peniste tahribata neden olabilmekte ve geçici küçük uzama sağlamaktadırlar. Uygulama bırakıldıktan sonrada eski haline geri dönmektedir. Yanı sıra, penisi büyüttüğü iddia edilen ilaç ve haplar ticari olmaktan öte geçmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  hakan

  ben ameyat olmak istiyorum.

  eğer yaşınız 19 un üzerindeyse ve cinsel organınızın boyu 10 cm nin altındaysa uygun bir doktora basvurabilirsiniz. Cinsel organ 20 yasına kadar büyür. 10 cm nin üzerindeki cinsel organlar fonksiyoneldir. Ameliyat risklidir sertleşme sorunlarını da beraberinde getirebilir.

  mustafaas

  Penis Büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ne yapmam gerek?

  Öncelikle eğer cinsel organınızın ölçüleri normal ise yani ereksiyona ulaşmış hali 11-18 cm arasındaysa bu ameliyatı olmanıza gerek yoktur. Erektil hali 5-9 cm arasında olan penisler küçük kabul edilir. Bu durumda Türkiye’de birkaç merkezde ameliyat olabilirsiniz. Ancak penis büyütme ameliyatı olanların çok büyük bir kısmı sonuçtan memnun kalmamışlardır. Çünkü ameliyat yoluyla penis uzatılamamaktadır. Sadece penisin kalınlığı artırılabilmektedir. Bu da risklidir. Riskler,
  1- Peniste his kaybı,
  2. Penis ereksiyon sorunları,
  3. Penise eklenen yağların zamanla erimesi ve penisin eski halini alması şeklinde sıralanabilir.
  Sonuç olarak ameliyat çok da tercih edilebilecek bir şey değildir.

  ali

  gerçekten başarılı ameliyat yapacak doktor var mı benim penis boyum 11 cm 3-5 cm uzatacak doktor var ise lütfen mail atsın para sorun degil

  tuncay

  4-5 cm buyume diyosunuz , bu eresiyon halindeyken bi buyumemi yoksa sonukken farkedilcek bir buyumemi ?

  hulusi

  Penis boyundan memnunum ama kalın olmasını istiyorum. Her hangi bi riski var mı? Hangi doktora başvurmalıyım.

  hasan

  penis kalınlaştırma operasyunun ortalama maliyeti ne kadar. yaklaşık fiyat bildiriseniz sevinirim.

  2000 tl ile 4000 tl arasında değişmektedir. Bu tür operasyonlardan sonra memnun kalanların oranı çok düşüktür. Çoğunlukla atılan taş ürkütülen kurbağaya değmemektedir. Ameliyatların riskleri vardır. Sonuçta eldekinden de olmak vardır. Yine de karar sizindir.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Penis Ağrısı Belirtileri, Başka Hangi Belirtiler Ortaya Çıkar
Kuru Boşalma (Geri Boşalma)
Prostat nedir prostad belirtileri nelerdir
Erkeklerin Menopozu: Andropoz İle İlgili Herşey
Penis Eğriliğinin Nedenleri Nelerdir?
Kemik Erimesini Önlemek Sizin Elinizde
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.