PENİS BÜYÜTMEPenis Büyütme

Penis büyütme mümkün müdür?

İlk olarak şunu belirtmekte fayda var: penisinizin küçük olduğunu düşünüyor olmanız onun normal boyutlarda olmadığını göstermez.  Sertleşmiş bir penisin ortalama uzunluğu 10-14 cm arasıdır. Erekte olmayan penislerin büyüklüğünde ise çeşitli varyasyonlar vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

İkincisi, eğer cetvel penisinizin küçük olmadığını söylüyor olsa bile siz hala küçük olduğunda ısrarcı iseniz, kendinize “penil dismorfik bozukluğu” psikiyatrik tanısını koyabilirsiniz. Bu durum, yeterince zayıf oldukları halde hala kendilerini şişman gören kişilerin “anoreksiklerde algısal bozulma” durumuna benzer. Yapılan bir araştırmaya göre, penis büyütme ameliyatı geçiren erkeklerin çoğunluğunda bu durum vardır. Bu kişiler çoğunlukla sonuçlardan da memnun değillerdir.

Bu yüzden normal bir penis uzunluğu olduğu halde penisini küçük gören erkeklerin cerrah yerine bir psikiyatriste uğramalarında yarar olabilir.

Pompalar, haplar, keçiboynuzu ve diğer penis büyütme saçmalıkları

Sponsorlu Bağlantılar

Mantıklı uzman tavsiyesi yeterlidir. Diğer çözüm seçeneklerine bakmanıza gerek yoktur. Ama yine de büyük bir penis arayışı içinde iseniz aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz:

Vakum pompası: Klasik tarz bir penis büyütme cihazıdır. Penisinizi yerleştirdiğiniz silindirik cihaz havayı emen bir pompaya sahiptir. Vakum ile kan akışı artan penis erekte olur ve biraz daha büyür. Daha sonra kelepçeye benzer bir halkayı penise geçirerek kanın tekrar vücuda kaçması engellenir. Penis pompalarının tıbben de kullanım alanı vardır. Erektil disfonksiyonu (iktidarsızlık) olan erkeklere yardımcı olur. Ama pompanın penis boyutu üzerinde hiçbir kalıcı etkisi yoktur. Yüzüğü çıkardığınız zaman penis eski normal boyutlarına geri döner. Riskleri arasında geçici iktidarsızlık, kabarcıklar, çürükler, kan damarlarında yırtılma ve renksiz ve kalınlaşmış deri bulunur. Doku hasarına neden olabileceğinden dolayı 20-30 dakikadan daha uzun süre ile kullanılmamalıdır.

Egzersizler, ağırlıklar ve cihazlar: öncelikle şunu bilmeniz lazım; istediğiniz kadar pazı egzersizi yaparsanız yapın, penisiniz büyümeyecektir. Çünkü bir kas değildir. Ancak, bazı cihazlar ve uyarıcı türleri penisteki cildi germek suretiyle uzatabilmektedir. Popüler bir örnek olarak “jelqing,” ya da “sağım” egzersizleri olarak bilinen bir rejimdir. Web siteleri bunun babadan oğula geçen eski bir Arap tekniği olduğunu söylemektedir. Daha ayrıntılı bilgiler için kredi kartı bilgilerini talep eden web sayfalarında bulunmaktadır. Ancak Jelqing egzersizleri genellikle haftanın çoğu gününde 30 ila 60 dakika çalışılmasını gerektirmektedir. Gerçek hüner penisiniz erekte olmadan bunu yapmanız gerekiyor olmasıdır. Bunun için daha iyi öz disiplin, serbest zaman ve kapalı bir kapıya ihtiyacınız olacaktır. Diğer penis büyütme seçenekleri arasında penise geçirilen ve gerdirme sağlayan cihazlar bulunmaktadır. Pazarlaması yapılan ve piyasada sıkça karşılaşılan bu ürünler penisteki cildi germektedir ancak penisin boyu üzerinde herhangi bir etki yaratmamaktadır. Aynı zamanda insanüstü bir özveri gerektirmektedir. Ayrıca doku yırtılması, kan damarlarının patlaması ve diğer sorunlar gibi bazı riskleri de içermektedir. Hatta bazı hastalar erekte olan penislerine ağırlık asmak suretiyle büyümesini umut etmektedir. Hâlbuki doku hasarına davetiye çıkarmaktan başka işe yaramamaktadır. Bu tür girişimlerin sonucu genellikle korkunç şekilde ağrı ve ameliyat olmaktadır.

Hap, takviyeler ve kremler: Hogwash: Çoğu penis büyütme isteği olan erkeklerin başvurduğu seçenektir. Bu guruptaki ürünlerin çoğu Yohimbe ( “bitkisel Viagra”), ginseng ve azgın keçi otu gibi bitkilerin karışımlarından oluşmaktadır. Penis boyutu üzerinde herhangi bir etkiye sahip oldukları görülmemiştir. Penis büyütme cerrahisi işe yarayabilir. Hatta eleştirmenler de bu seçeneği kabullenmektedir. Ancak, riskleri var ve sonuçları tatmin edici olmayabilir. Avrupa Üroloji dergisinde 2006 yılında yayınlanan bir çalışmada penis büyütme cerrahisi ile kazanılan ortalama uzunluğun 2,5 cm de düşük olduğu belirtilmiştir. Bazı durumlarda bundan hafif daha iyi sonuçlar da alınabilmektedir.

Penis uzatma: Penis pelvis bölgesine asıcı bağ denilen sert bir lif ile bağlıdır. Bu yapı penis şaftının bir kısmının geride kalmasını ve vücudun içine gizlenmesini sağlar. Cerrahi girişimler asıcı bağlar kesilerek penisin görünen kısmının daha fazla olması sağlanır. Asıcı bağın geri ayrılmaması için yaklaşık altı ay boyunca günlük olarak penise ağırlık veya germe cihazları takmanız gerekecektir.

Penis kalınlaştırma: Orijinal teknik olarak, vücudun başka yerlerinden yağ alınıp penis bölgesine enjekte edilerek kalınlaşması sağlanır. İşe yaramaz. Yağ kısmen emileceği için penis topaklı bir görünüme sahip olacaktır. Bu tekniğin daha yeni olanında, rekonstrüktif cerrahinin birçok çeşidinde kullanılan ve kadavradan elde edilen implante allogreft dokular kullanılır. Prosedürü uygulayan cerrahlar allogreft’in yağlara göre daha uzun süreli ve çok daha iyi sonuçlar verdiğini söylemektedir.

Diğer penis büyütme ameliyatları da mevcuttur. Fazla kilolu veya obez hastalarda, penisin dibindeki yağ liposuction ile alınabilir. Bazı cerrahlar hem uzatma hem de kalınlaştırmayı tek seferde yaparken bazıları ise ayrı seanslarda yapmayı tercih etmektedir.

Bazı ülkelerde penis büyütme ameliyatları göğüs büyütme ameliyatları kadar yaygınlaşmıştır. Ancak fiyat önemli bir sınırlılık olarak karşımıza çıkmaktadır. Yere göre değişmekle birlikte penis uzatmanın 5 bin dolar ile 10 bin dolar arası bir maliyeti olmaktadır. Ancak kalınlaştırmaya gelince, allogreftin maliyeti tek başına 5 bin dolar ile 7 bin dolat arasında olmaktadır. Her ikisini bir arada yapmak için 20 bin doları gözden çıkarmanız gerekir.

Penis Büyütme Riskleri

Bir penis geliştirme ameliyatı için penisi ameliyat masasına yatırmadan önce bazı risklerden haberdar olmanız gerekir. Hiçbir büyük tıbbi organizasyon normal penisi olan erkekler için bu ameliyatı onaylamamaktadır. Örneğin Amerikan Üroloji Derneği, bu ameliyatların güvenli ya da etkili olduğuna dair herhangi bir kanıt ortaya koymamıştır.

Ümit verici sonuçlar veren az sayıda çalışma yapılmıştır. Avrupa Üroloji’de yapılan bir çalışmada penis uzatma prosedürleri uygulanan 42 erkeğin sadece %35’i sonuçtan memnun kalmış, %50’si ise başka ameliyatlar olmak istemişlerdir.

Bazen felaket niteliğinde hasarlar da oluşabilmektedir. Yanlış giden bazı büyütme ameliyatlarının yol açtığı hasarları tamir etmek için defalarca müdahale yapılması gerekebilmektedir. Bilinen komplikasyonları arasında yara, enfeksiyonlar, normal ereksiyon açısı kaybı, duyu azalması ve iktidarsızlık bulunur. Bazen, uzatma aslında kısaltma halini alabilmektedir. Skar dokusu pelvise tekrar bağlanarak penisi vücuda doğru çekmeye başlar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  Mrb
  24 yaşında salık sıkıntısı olmayan biriyim.
  2 senedir evliyim ve başka biriyle hiç birlikte olmadım.
  Eşimle sıkıntısız bir cinsel yaşantımız var, bu sebeple rahatsızlığımın nedenini tesbit edemedim.
  Bildiğim kadarıyla eşiminde bir rahatsızlığı yok.
  Rahatsızlık duyduğum şey ise penisin uc kısmında bir kaşıntı, ve az miktarda (iç çamaşırımda fark ettiğim) sarı bir akıntı. Penisi sıkarak sıb-vazladığımda damla oluşturmayacak kadar bir sıvı geliyor , şeffaf.
  yaklaşık 4 gündür bu durumu yaşıyorum.

  Bu durum karşısında ne yapmam gerekli???

  Teşekkürler.

  Sağlık

  selam
  ben de bunlardan aldım kullandım fakat (sikimde) ağrı oluyor. ben kullanmayı tavsiye etmiyorum . Eğer yeterli ise şeyiniz.

  Sağlık

  selam ben kılot gıymezsem penısıme bır zararı olur mu bılgı almak istıyorum

  Sağlık

  Slm sex esnasinda pek zevk almiyorum mesela elle bosalma yap tigim da daha cokk zevk aliyorum bence gondom dan. Zevk vermiyo ya da bana ole geliyo sevisir ken daha zevk aliyorum . Bu penisin buguk lugu yada ince ol masin dan ola bilir mii mesela penisin dip kismi daha dol gun uc kismi bana ince geli yor boyu dah kisa geliyor 14 cm uzun lugun da ol masina rag men bana pekte iyi gel mi yor ilk bosal ma cok erken olu yor ikincisi ise gec geli yorr bu sorularii tabi erkek olarak cogu kisiyle pay lasa mi yor insan alay konusu olA biliyor sunuz . NeyAp mam lazim sim diden tesekkurler

  Sağlık

  mrb hocam,,belki bu yazdıgım msj bulundugum sayfanızdan alakasızdır, ankarada yaşamaktayım,29 yaşında bekarım,sıgara kullanmaktayım arada bi alkol aldıgımda oluyo,1 ay once apantis ameliyatı oldum başka saglık sorunum olmadı hiç,cok fazla cinsel deneyim yaşadım,1.77 boyunda 86 kilodayım,belkide kendimi tatmin edemedigimden dolayı bilmiyorum penis boyum hep sorun oldu ilişki esnasındada piskolojikmende küçük ve ince,insan kimseyle paylaşauınca beyinsel sorun oluyo,lafı fazla uzatmadan hocam penis ebatım 3 normal hali eriksiyon hali tam olunca 9 yanlız ince ilişki esnasında tek pozisyon oluyo bu durumda,sizden ricam beni ya yonlendirin ank biyere veya hocam aydınlatın lutfen bole durumlar kimseyle paylaşılmıyo iç dökülmüyo ömrümde ilk defe siznle paylaşıyorum,sevgiler,,

  samir

  iyi gunler size bir sorum olacak bilmek istiyorum bazi penis buyutucler ilaclar var mesela V-Pills bunlar ise yarıyor mu?

  işe yaradığını iddia eden bir yorum yada bilimsel bir çalışma yok.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Geriye boşalma
Bunyon Nedenleri ve Tedavisi
Erkekte Kısırlık
Testis Ağrısı
İktidarsizlık Kabusu
Sağ ve Sol Testis Yanında Kitle
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.