PENİSTE SABAH SERTLEŞMESİ
Birçok erkekte görülen bu durum, bazı uygunsuz durumlarda kişiyi rahatsız edebilmektedir. Hlbuki bu sertleşme erkeğin cinsel yönden sağlıklı olduğuna işaret etmektedir. Peki, neden sabahleyin penis sertleşir? İşte nedenleri;

Uyuduğumuzda vücudumuzun yani organlarımızın işlevleri devam etmektedir. Bunlar arasında tabiî ki böbrekler de yer almaktadır. Böbreklerin çalışması sonucu idrar torbası dolmakta, dolan idrar torbası ise o bölgedeki cinsel sinirleri uyarmaktadır. Bilim adamları kanıt olarak ise sabah ilk idrara çıkıldığında sertleşmesin kendiliğinden gittiğini bildirmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konuda diğer bir teori ise olayın psikolojik boyutu ile ilgilidir. Yani rüyada görülen erotik bir sahne veya gündüz görülen erotik bir olgunun geceye taşınması gibi nedenler peniste sabah sertleşmesine sebep olmaktadır.

Bir diğeri ise; gençlerde ve hatta tüm sağlıklı erkeklerde erkeklik hormonları sabah erken saatlerde çok yüksek seviyelerde olmaktadır. Bunun sonucu olarak ise sabah uyandığınızda penis sert olduğunu görürsünüz. Hatta sabah sertleşmelerinin azalması hormonsalseviyelerdeki düşüşe veya psikolojik stres altında olduğunuzun bir kanıtıdır.

İlerleyen yani 40- 50 li yaşlar civarında sabah sertleşmeleri yavaş yavaş azalmaya başlar. Sakın bunun cinsel gücünüzün azalması anlamına geldiğini düşünmeyin.

Sonuç olarak;
Sabah sertleşmeleri sinir ve kan damarcıklarının cinsel uyarıya karşı halen daha duyarlı olduklarını gösteren bir kanıttır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    MusÖz

    Merhaba hocam bende doğuştan daha doğrusu bebeklikten beri denge bozukluğu var.Yani ellerde ve ayaklarda denge sorunu var,bu yüzden çalışmışlığımda yok.Bundan 10 yıl önce nöroloji doktoruna gittim,senin hücrelerin zayıf,hücrelerin yüzde 20 si sağlam,yüzde 80i zayıf dedi.Evlenmeyi de çok istiyorum.Ama normalde penisimde sertleşme oluyor fakat kadının veya kızın yanına yatıpta cinsel ilişki yaparken sertleşme olmaz diye korkuyorum benim hiçbir kadınla veya kızla yatıpta cinsel ilişkim olmadı.Hocam sizden öğrenmek istediğim şu:Evlenmeden önce kadın veya kızla yatıpta cinsel ilişki yapsam başarılı olur muyum?Birde bende 22 yıldır epilepsi(sara) hastalığı var.O zaman nöbet geçiriyordum.Ancak 1999’da Bursa da bir doktora gittim ve iki çeşit ilaç verdi.O zamandan bu zamana kadar ilaçları kullanıyorum hiç nöbet geçirmedim.Fakat bu yüzdende yani epilepsi hastalığımdan dolayı kadınla veya kızla cinsel ilişki yaparken hastalık girer diye korkuyorum.Lütfen hocam bu sorduğum sorularımı cevaplayın

    Eğer sertleşme yaşıyorsanız fiziksel olarak bir sorundan söz edilemez. Fakat anladığım kadarıyla aşırı bir baskı hissdiyorsunuz. Ya başaramzsam diye. İşte bu pisikolojik hal başarısızlığı beraberinde getirebilir. Size tavsiyem bu başararamama korkusunu bir kenara bırakıp hayatınıza yeni bir yol çizmeniz yönündedir. Epilepsi tuhaf bir hastalıktır. Yılarca sorunsuz devam eder aniden şiddetlenir yada tam tersi söner gider. Bu soruları doktorunuza sormanız daha iyi olur. Daha doyurucu cevaplar alırsınız.

    Mesut

    Merhaba hocam sabahlari uyaninca penis sertlesiyor idrardan kaynaklaniyor diye düsünüyorum ve günde ortakama 20 defa dan az veya cok idrara cikiyorum tam rahatlamiyorum gitsem idrara 10 dk sonra tekrar gitmem gerekir bazende yarim saat oluyor hele alkol veya fazla su icsem uyku haram 10 dkada 2. defa giderim arti ilişkiye girdiğimde peniste istediğim sertlilik olmuyor birinci sefer 2 nci defa denesem peniste sertlilik neredeyse hc olmuyor bunun sebebi ne aceba yaşım 25 idrae yüzünden geceleride uyuyamiyorum lütfen yardım edin ne yapmam gerekir problem nedir aceba ve gün geçtikçe peniste gelişme olmuyor kaç senedir penisiö aynı boyuta hata daha kücülmekte yardmcı olursanız sevinirim

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Transvestizm
Cinselliğin Fizyolojisi
uyum
üreme geniş açıklama
Düşük Libidoya Son
Kadınlarda Duyum Bozuklukları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.