PİCRORHİZA
Picrorhiza bir bitkidir. İnsanlar kök ve köksaplarını kullanarak ilaç yaparlar.

PİCRORHİZA DİĞER İSİMLERİ NEDİR?
Hu Huang Lian, Katkı, Katuka, Katuko, Katurohini, Katvi, Kuru, Kutki, Neopicrorhiza scrophulariiflora, Picrorhiza kurroia, Picrorhiza scrophulariiflora, Picrorhiza Urrooa, Picroriza, Xi Zang Hu Huang Lian.

PİCRORHİZA ETKİLERİ NELERDİR?
Vitiligo hastalığında etkin olarak kullanılmaktadır. İlaveten Akut viral hepatit, romatoid artrit gibi sağlık sorunlarında da faydalıdır. Astım gibi solunum yolları ile sorunlarda her kişide başarılı olunamamıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

PİCRORHİZA NASIL ETKİ EDER?
Daha fazla bilgi gereklidir. Picrorhiza bağışıklık sistemini uyarır, kanser hücrelerini öldürür ve inflamasyonu rahatlatan kimyasallar içerir.

PİCRORHİZA GÜVENLİ MİDİR?
Kısa vadeli alındığında Picrorhiza, çoğu insan için güvenli görünüyor. Kusma, döküntü, iştahsızlık, ishal ve kaşıntıya neden olabilir. Eğer hamile veya emzirenseniz, multipl skleroz (MS), sistemik lupus eritematozus (SLE) veya diğer otoimmün hastalıklar gibi bağışıklık sistemi hastalığı varsa bu ürünü kullanmamanızda yarar vardır.

PİCRORHİZA’NIN HERHANGİ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİMİ VAR MI?
Immün sistemi (bağışıklık sistemini baskılayıcı) azaltan ilaçlar
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede etkileşimi vardır. Dikkatli olunuz ve doktorunuzla irtibata geçiniz.
Picrorhiza bağışıklık sisteminin etkinliği artabilir. Picrorhiza ile bağışıklık sisteminin aktivitesini azaltan ilaçların birlikte alınması bu ilaçların etkinliğini düşürebilir.
Bu ilaçlar azatioprin (Imuran), basiliksimab (Simulect), siklosporin (Neoral, Sandimmune), daklizumab (Zenapax), muromonab-CD3 (OKT3, Orthoclone OKT3), mikofenolat (CellCept), takrolimus ( FK506, Prograf), sirolimus (Rapamune), prednizon (Deltasone Orasone), kortikosteroidler (glukokortikoidler) ve diğerleridir.

Sponsorlu Bağlantılar

PİCRORHİZA DOZAJI NASIL OLMALI?
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırma incelenmiştir:
Ağızdan:
Ciltte beyaz lekelere neden vitiligo denilen bir hastalık için: Deride etkilenen alan için ve methoxsalen olarak adlandırılan bir ilaç ile birlikte ağız yoluyla alınan bir kombinasyon Picrorhiza rizom tozu 200 mg ile günde iki kez kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
DALLI ZİNCİRLİ AMİNO ASİTLER
PİCRORHİZA
RİBOZ
IPRİFLAVON OSTEOPOROZU ÖNLER
Çilek Yemeniz İçin 10 Neden
PANTOTENİK ASİT (vitamin B5)
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.