Pırasanın faydaları nelerdir?

Pırasa, soğan sarımsak ailesinden gelen bir sebze çeşididir. İçeriğinde C vitamini, posa, manganez, bazı fitokimyasallar ve stresi azaltan antioksidan vitaminler ve mineraller bulunmaktadır. Pırasa bağışıklık sistemi üzerinde bu içeriğindeki maddelerden ötürü çok etkilidir. Aynı zamanda yapılan bazı araştırmalarda kalp hastalıkları üzerinde çok olumlu etkileri olduğu görülmüştür. Yine vücudu ve kanı temizleyici etkisinden dolayı özellikle gut hastalarında ürük asit birikmektedir ve bu ürük asidin vücuttan atılmasını hızlandıran bir sebze olarak ciddi bir olumlu etki yaratmaktadır. Pırasanın içerisindeki maddelerden maksimum düzeyde yararlanabilmek için yine salataların içerisinde soğan yerine kullanabilirsiniz. Zeytinyağlı sebze olarak tüketebilirsiniz. Haşlanmış suyunu döktüğünüz taktirde içeriğindeki vitaminlerin suda eriyen vitaminlerin kaybolucağı için ağırlıklı olarak suyunu çektirerek pişirilmesi önerilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
FolikAsit Ne İşe Yarar?
Çabuk Yağlanmaya Neden Olan Besinlerden Uzak Durun.
Ispanağın faydaları
Yeşil biberin faydaları nelerdir
YUMURTA AKININ FAYDALARI
Hemoglobin İçeren Besinler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.