PROSTAT SAĞLIĞI İÇİN 5 ÖNEMLİ TAKVİYEProstat Sağlığı İçin Önemli Takviye

Prostat erkeklerde bulunan önemli bir organdır ve 40’ lı yaşlardan sonra büyüme eğilimindedir. Prostat ile ilgili diğer önemli rahatsızlık ise prostat kanseridir. İşte bu noktada prostat bakımının sağlanması açısından önemli olabilecek 5 önemli unsuru burada açıklayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

1- SELENYUM

Uzmanlar günde ekstra 200 mcg selenyum alarak yüzde 50 oranında prostat kanserinin riskinin azaltılabileceğinin altını çiziyorlar. Selenyumun iyi kaynakları arasında Brezilya fındık, sarımsak, Shiitake mantarı ve orkinos sayılabilir.

Selenyum İle İlgili Daha Fazla Bilgi

2- LİKOPEN

Pek çok çalışma, likopenin prostat kanserine karşı koruyucu olduğunu göstermektedir. Bunun önemli kaynakları arasında koyu kırmızı renkte olan domates, karpuz, guava, kuşburnu, maydonoz, karpuz, pul biber, kırmızı lahana ve papaya içerir.

Sponsorlu Bağlantılar

3- D VİTAMİNİ

Mayo Clinic’ e göre, bazı çalışmalar, D vitamininin prostat kanserinin önlenmesinde yardımcı olduğunu göstermektedir. Bol miktarda güneş ışığı (yeterli düzeyde- fazlasına dikkat!!) ve aynı zamanda sığır eti, somon, tereyağı, keçi peyniri, yumurta, sardalye ve karides gibi besinler D vitamini bakımından zengindir. Eğer yeterli oranda D vitamini içeren besinlerden tüketmediğinizi düşünüyorsanız D vitamini takviyesi almayı deneyebilirsiniz.

E vitamini İçeren Besinler Nelerdir? Diğer Faydaları

4- E VİTAMİNİ

Pek çok çalışma, E vitamini, prostat kanserinin önlenmesinde önemli bir rol oynayabileceğini göstermektedir. E vitamini bakımından yüksek gıdalar arasında zeytinyağı, brokoli, Brüksel lahanası, lahana, ve kara lahana yer almaktadır.

Folat Hakkında Geniş Bilgi

5- FOLAT

Mayo Clinic’ e göre, Folat, (folik asitin sentetik formu) prostat kanserinin önlenmesinde yararlı olabilecek önemli bir B vitaminidir. Folatın bazı iyi kaynakları arasında ıspanak, kuşkonmaz, mercimek ve kara lahana yeşiller bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Testis Ağrısı
Pilonidal Kist
Testis İltihabı (Orşit)
Prostat Kanseri
Erkeklerde Kalp Krizinin Uyarıcı İşaretleri
Testis Şişmesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.