Tıbbın, ruh hastalıklarının incelenmesi, teşhisi, tedavisi ve önlenmesi konularında yoğunlaşan uzmanlık alanı. Psikiyatri eğitimi psikopatoloji, nöroloji, nörofizyoloji, psikoloji, psikanaliz, genetik, sosyal bilimler ve kamu ruh sağlığı gibi konuları kapsar. Birçok açıdan klinik psikolojisi ile aynı alanı kapsasa da psikiyatri, daha tıbbi model eğilimlidir, yani davranış bozukluklarının, akıl hastalığının, vb. fizyolojik, organik nedenlerini ön planda tutar. Ayrıca normal gelişim süreçlerinden çok hastalıklı süreçler üzerinde yoğunlaşır. Buna bağlı olarak tedavide de daha tıbbi bir yaklaşım sergiler. Psikiyatri ilaçlarla sınırlı kalmayıp davranış şekillendirme, psikanaliz, psikoterapi gibi psikoloji eğilimli yaklaşımları da özellikle ilaçla terapiyle birleştirebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  esrar kullanıyorum aşırı alkol alıyorum
  ağır dönemler yaşadım
  geçmişim çok zor geçti hep sorunlarla
  askerden sonra daha çok değiştim hem hırs hemde duygusuz oldum kendimi yönetemiyorum.
  yemek yiyemiyorum
  yataktan çıkmıyorum
  uyuyamıyorum
  herşeye sinirleniyorum
  ne bilim ya iyi değilim.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Şekerin 6 Gizli Kaynağı
Zona
Bacak ağrıları
Kan İle İlgili
Ayak şişmesi
Serum Nötralizasyon Testi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.